Geografija
Veliki uspjeh hrvatskog tima na 17. svjetskoj geografskoj olimpijadi

Na 17. svjetskoj geografskoj olimpijadi (International Geography Olympiad) održanoj od 11. do 16. kolovoza 2021. Hrvatsku su predstavljali Ema Buljan (Gimnazija Dinka Šimunovića u Sinju), Nika Kilić (IV. gimnazija Marko Marulić u Splitu), Mislav Maldini (Gimnazija Franje Petrića u Zadru) i Maks Vincek (II. gimnazija Zagreb). U konkurenciji 180 natjecatelja iz 46 država Maks Vincek osvojio je srebrnu medalju, a Ema Buljan i Mislav Maldini brončanu medalju.

Nastava na daljinu iz geografije u Gimnaziji Vukovar

Količina informacija i digitalnih alata na internetu, ključ su za povezivanje učenika i nastave geografije u ovom neočekivanom, a za sve zahtjevnom razdoblju. Geografija je predmet koji učenici žive u svakodnevnom životu, a ne samo kada putuju ili sjede u školi ispred karte.

Korelacija informatike i geografije

Učenici šestoga razreda OŠ Sesvetska Sopnica već nekoliko posljednjih godina na nastavi informatike u cjelini Izrada prezentacija rade prezentacije povezane s aktualnom nastavom geografije.

Državni prvak u geografiji

Državno natjecanje iz Geografije održano je u Kalinovcu od 15. do 17. travnja. Na natjecanju su sudjelovali i učenici Tin Hrgović iz 8. a razreda i Eli Hrgović iz 5. a razreda OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Tin Hrgović pokazao je najbolje znanje u poznavanju  Hrvatske i osvojio 1. mjesto u kategoriji osmih razreda.