glagoljica
Projekt “Jezici bez granica” u Osnovna škola Pavao Belas

Osnovna škola Pavao Belas sudjelovala je u međunarodnom projektu “Paleografski ambasadori – Jezici bez granica”. Ideja je projekta “Jezici bez granica” da učenici, pripadnici različitih kultura promovorijaju materinski jezik na zabavan i inovativan način.

Potraga za blagom

Učenici OŠ “Retfala” iz Osijeka obilježili su Dan planinara koji se tradicionalno obilježava svake godine 7. ožujka. Tom su prilikom posjetili Brodski Drenovac rodnu kuću Andrije Štampara i crkvu sv. Dimitrija u kojoj su pronađeni ostaci uglate glagoljice.

Projekt “Jezici bez granica” u Osnovna škola Pavao Belas

Glagoljica, pismo koje ne damo zaboravu

Na nastavi Hrvatskoga jezika do prvog razreda srednje škole učenici su često i na različite načine učili o glagoljici. I ovaj susret s glagoljicom naglašava njenu ulogu u razvoju kulturnog i nacionalnog identiteta uopće.

Projekt “Jezici bez granica” u Osnovna škola Pavao Belas

Susret mladih s glagoljskom baštinom

U sklopu izložbe 1000 godišć glagoljice na Ižu, koja se održava u Domu kulture Sloga u Velom Ižu, 29. srpnja 2019. godine održana je kreativna radionica za djecu. Veseli i razigrani sudionici radionice dobili su temeljna znanja o najstarijem hrvatskom pismu i oslikavali tekstil s motivima slova glagoljske azbuke.