infografika
Infografika učenika Industrijske strojarske škole “Zaštiti sebe i druge od koronavirusa”

Hrvatski zavod za javno zdravstvo proveo je nagradni natječaj na temu “Koronavirus – Zaštiti sebe i druge” kako bi izabrao najbolje infografike učenika osnovnih i srednjih škola. Natječaj je proveden u suradnji s Ministarstvom zdravstva, Ministarstvom znanosti i obrazovanja, Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje, Agencijom za odgoj i obrazovanje i Uredom pravobraniteljice za djecu.

Obilježen Svjetski dan statistike 2020.

Učenici 3. a razreda, zanimanja ekonomist iz Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića pridružili su se u utorak, 20. listopada 2020. godine, globalnoj inicijativi Statističke komisije Ujedinjenih naroda (UN) u obilježavanju Svjetskog dana statistike 2020. i na taj način naglasili važnost službene statistike u svakodnevnom životu.

Poziv školama na nagradni natječaj za izradu infografike na temu „Koronavirus – zaštiti sebe i druge”

Ministarstvo znanosti i obrazovanja poziva sve osnovne i srednje škole Republike Hrvatske na sudjelovanje u nagradnom natječaju u izradi infografike na temu „Koronavirus – zaštiti sebe i druge“. Ovaj nagradni natječaj provodi se u cilju poticanja učenika da steknu znanja i razviju svijest o zaštiti zdravlja tijekom epidemije bolesti COVID-19.