knjižnice
Drugi stručni skup o izgradnji, upravljanju i evaluaciji zbirki

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu u organizaciji Komisije za nabavu knjižnične građe i međuknjižničnu posudbu Hrvatskog knjižničarskog društva (HKD) i NSK u petak 17. rujna 2021. godine održat će se drugi stručni skup Izgradnja, upravljanje i evaluacija zbirki pod nazivom Obvezni primjerak – razvoj i uloga.

Webinar Bojimo, pišemo i crtamo

Knjižnice svojim aktivnostima mogu utjecati na razvoj čitateljskih navika kod djece svih dobnih skupina. Mašta i kreativnost djece potiču se i razvijaju kroz različite literarne, likovne i glazbene izričaje.

Anketa o knjižničarskim kompetencijama

Pozivaju se zainteresirani na anketu Komisije za obrazovanje i stalno stručno usavršavanje Hrvatskoga knjižničarskog društva, a kojom se želi steći uvid u poslove na kojima hrvatski knjižničari rade te kako knjižničari procjenjuju svoje kompetencije za obavljanje tih poslova.