komunikacija
Kako funkcionira GPS

GPS je skraćenica za globalni pozicijski sustav (global positioning system). Maleni uređaj s GPS prijemnikom točno prepoznaje vašu lokaciju, odnosno gdje se na Zemlji nalazite u određenome trenutku.

Komunikacijska vještina – aktivno slušanje

Komunikacijska vještina: aktivno slušanje sastavni je dio kurikuluma svih nastavnih predmeta, sadržaja satova razrednika i ostalih odgojno-obrazovnih aktivnosti. Povezana je s međupredmetnom temom „Osobni i socijalni razvoj“ kroz razvijanje komunikacijskih kompetencija.

CARNET-ova virtualna radionica „Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju“

Kako je poznato da puno više pamtimo ono što izgovorimo i učinimo, u odnosu na samo slušanje, gledanje i izgovaranje, CARNET pokreće niz virtualnih radionica za odgojno-obrazovne djelatnike u školama s temama vezanim uz pripremu i provedbu videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznavanje sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET, jačanje digitalne zrelosti škola te primjenu kreativnih metoda za razvoj proizvoda i usluga.

Razumijemo se, zar ne?

Školsku godinu 2020./2021. učenici 3. a i 4. b razreda zajedno s učiteljicama Benita Vladušić i Terezija Zokić iz Osnovne škole Bijaći iz Kaštel Novi uključili su se u jednogodišnji eTwinning projekt. Projekt je nastavak suradnje projektnih partnera iz eTwinning projekta “Sigurnim korakomu školu 1” koji je trajao tijekom školske godine 2019./2020.

Asertivna komunikacija – učinkovita komunikacija

Promjene u društvu unijele su brojne promjene u škole. Promjene u školi velikim dijelom odnose se na promjenu pozicije nastavnika i njegove uloge, a time i stila rada u odgojno-obrazovnom procesu. Nastavnik je organizator nastave i istovremeno komunikacijski partner svojih učenika.

Asertivna komunikacija – učinkovita komunikacija

Pravila ponašanja i komuniciranja u online okruženju

U online zajednici baš kao i u offline komunikaciji, postoje pravila ponašanja i komuniciranja kako bi se izbjegli ili spriječili mogući nesporazumi i sukobi te kako bi se poruke i informacije prenijele jednostavnije i učinkovitije. Komunikacijske vještine podjednako su važne u komunikaciji licem u lice, kao i u komunikaciji posredstvom računala i interneta a kako bi se komunikacija djelotvornije i prikladnije odvijala, sudionici obično primjenjuju određena pravila.

Kreirajmo pozitivnu školu zajedno

Sudjelovanje na tečaju „Design the positive: positive thinking, positive communication and positive school spaces“ odabrala sam zbog interesa za područje pozitivnih komunikacija i stvaranja pozitivnog radnog okruženja u školi.

Asertivna komunikacija – učinkovita komunikacija

Kako kvalitetno komunicirati s tinejdžerima?

Većina roditelja sa strahom reagira na ulazak djeteta u pubertet. Prisjećajući se naših mladenačkih godina, znamo da odgajanje adolescenata nije jednostavno i postavljamo si niz pitanja, primjerice što učiniti kad se uvučemo u još jednu svađu oko prijatelja, odjeće ili izlazaka?