komunikacija
Koliko „lajkova“ vrijedimo?

Samopoštovanje predstavlja procjenu i percepciju vlastite vrijednosti. Odražava koliko cijenimo sami sebe i uključuje niz vjerovanja o vlastitom izgledu, osobinama ili sposobnostima. No, što se događa kada se u procjenu osobne vrijednosti upletu društvene mreže? Što kad vlastiti izgled, kreativnost i postignuća procjenjujemo “lajkovima” na društvenim mrežama?

Pčelinji ples

Jedan je od najboljih dokaza pravog životinjskog „govora“ ples pčela medarica za čije je otkriće austrijski znanstvenik Karl Von Frisch 1973. godine dobio Nobelovu nagradu.

Komunikacija između roditelja i učitelja

Kada dijete krene u školu, osim prijateljstava koje gradi s drugom djecom u razredu, ono gradi i jedinstven odnos sa svojim nastavnicima. Toliko koliko je bitan kvalitetan i uspješan odnos između djeteta i nastavnika, jednako je tako bitan odnos između roditelja i nastavnika.

Što je telegra.ph?

U 19. st. Morse je prvi izumio telegrafiju kao tehniku za prijenos tekstovnih poruka na daljinu. Druga industrijska revolucija ubrzala je komunikaciju. Telegram je omogućio puno brži prijenos poruka u odnosu na dotadašnji fizički prijenos kuririma na konjima, a spasio mnoge u pomorstvu.

Kako kvalitetno komunicirati s tinejdžerima

Većina roditelja sa strahom reagira na ulazak djeteta u pubertet. Prisjećajući se naših mladenačkih godina, znamo da odgajanje adolescenata nije jednostavno i postavljamo si niz pitanja, primjerice što učiniti kad se uvučemo u još jednu svađu oko prijatelja, odjeće ili izlazaka?

Objava rezultata znanstveno istraživačkog projekta “Umijeće razgovora”

Provedba znanstveno istraživačkog projekta “Umijeće komuniciranja” odvijala se od 1. travnja 2020. do 1. listopada 2021. godine, a sam je postupak ispitivanja trajao od 1. studenog 2020. do 1. lipnja 2021. godine. U istraživanju su sudjelovali nastavnici i učitelji iz strukovnih i tehničkih škola na državnoj razini unutar stručnih vijeća strojarstva i šest osnovnih škola.

Kako funkcionira GPS

GPS je skraćenica za globalni pozicijski sustav (global positioning system). Maleni uređaj s GPS prijemnikom točno prepoznaje vašu lokaciju, odnosno gdje se na Zemlji nalazite u određenome trenutku.