korelacija
Integrirani online Dan planeta Zemlje

Učenici 3.c, OŠ “Dobriša Cesarić”, Požega, sa svojom učiteljicom mr.sc. Lidijom Pecko, integrirali su sat razrednika, likovnu kulturu, hrvatski jezik, glazbenu kulturu i prirodu i društvo kroz nekoliko online dana. Tako su učenici pisali čestitku planeti, čitali pjesme o planeti, snimali svoje video čestitke, te slikali poruke za očuvanje planete, pjevali i svirali  pjesme te iste snimali.

Korelacija informatike i geografije

Učenici šestoga razreda OŠ Sesvetska Sopnica već nekoliko posljednjih godina na nastavi informatike u cjelini Izrada prezentacija rade prezentacije povezane s aktualnom nastavom geografije.

S Markom Polom u Aziju

Nastavna cjelina ,,Azija“ na nastavi geografije u Osnovnoj školi Sesvetska Sopnica obrađivat će se prema putovanju Marka Pola. Države će se upoznavati redoslijedom prema trasi njegova putovanja, a pomoću citata iz njegove knjige “Milijun“ uspoređivati pojedine lokacije danas i u Polovo vrijeme. To će biti praćeno na nastavi povijesti i na izvannastavnim susretima u knjižnici. Prvi susret održan je u četvrtak, 14.11., u školskoj knjižnici s nazivom “Svečanost isplovljavanja”.