ljeto
Program Odmorko ljeto 2022.

Školski sportski Savez Grada Zagreba tijekom ljetnog odmora učenika organizira besplatan program Odmorko ljeto 2022. koji kreće sa provedbom 27. lipnja i traje sve do 02. rujna 2022. godine.

21. lipnja – Prvi dan ljeta

Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

Što je dehidracija i kako ju prepoznati i spriječiti

Dehidracija je stanje koje se javlja kada čovjek izgubi više tekućine nego što je konzumirao te tako poremeti osjetljivu ravnotežu minerala u tjelesnim tekućinama. Kako prepoznati dehidraciju? Ne može se uvijek pouzdati u osjećaj žeđi kada je potreba za vodom u pitanju, naročito kod djece i osoba treće dobi.

Toplinski udar

Ljeto sa sobom donosi velike vrućine, koje teško podnose ne samo kronični bolesnici i starije osobe, već predstavljaju velik napor i za organizam mladih, zdravih ljudi.

21. lipnja – Prvi dan ljeta

Opće preporuke za zaštitu od vrućine

Uz prve vruće dane u ovoj godini donosimo vam preporuke za zaštitu od velikih vrućina. Prva preporuke je da se cijelo vrijeme trajanja velike vrućine potrebno pridržavati preporuka lokalnih zdravstvenih ustanova.

Opasnosti ljeta

Ljeto je doba kada odlazimo na more, planine, selo i na mnoga divljinom prepuna mjesta. A nakon ljeta se pitamo jesmo li učinili sve što smo mogli ili znali ne bi olakšali godišnji odmor i prebrodili poteškoće na koje smo naišli tijekom ljetovanja.

Ljetna dječja prijateljstva: uspomena za čitav život

Planirate li obiteljsko ljetovanje ili godišnji odmor? Uz klasične pripreme, prisjetite se vlastitih ljetnih praznika kada ste bili dijete. Sigurno ćete se sjetiti novih prijatelja i društava koje ste stekli u tim danima bezbrižnosti. Vaše je dijete sada već dovoljno veliko da i samo sklapa ljetna prijateljstva koja mogu i ne moraju potrajati, ali je njihova bit da ostanu u lijepom sjećanju, možda se nastave kroz život, a možda i završe u suzama i razočaranju.