međukulturalne kompetencije
Cjelogodišnji eTwinnig projekt Detektivi kulturne baštine

Učenici 2. razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli sudjelovali su u cjelogodišnjem međunarodnom eTwinnig projektu pod nazivom Detektivi kulturne baštine. Cijelu su školsku godinu proveli istražujući svoje bogato kulturno nasljeđe te su ga predstavili ostalim sudionicima u projektu. Osim što su istraživali svoju kulturnu baštinu, naučili su puno toga o kulturnoj baštini ostalih sudionika u projektu.

U Srednjoj školi Ban Josip Jelačić u Zaprešiću s Erasmusom rastemo i razmišljamo!

Erasmus + KA 101 dvije je nastavnice Srednje škole u Zaprešiću ovoga listopada odveo u Grčku, tj. u Pirej (Atena). Profesorica Zdravka Kramarić rasla je na temu: The world, our clasroom: Museums and cultural landscapes, a profesorica Zvonimira Špoljar razvijala se na temu: Intercultural Competences. Tema je našega projekta Rasti i razmišljaj! zaista u drevnoj Grčkoj naišla na plodno tlo.