mentalne mape
Kako koristiti mentalne mape

Kao pomoć pri svladavanju gradiva, nudimo vam nekoliko savjeta o korištenju mentalnih mapa te korisni primjer kako si pomoću mentalnih mapa možete znatno olakšati učenje.

Tehnike poučavanja u novom ruhu – webinar edukacije učitelja u sklopu kurikularne reforme

Motivacijske tehnike u razredu

„Reci mi i ja ću zaboraviti. Poduči me i ja ću se sjetiti. Uključi me u rad i ja ću naučiti.“ – Benjamin Franklin
U prošlim člancima govorilo se općenito o motivaciji. Uz teorijski opis što pokreće učenike na učenje (interes, različite nagrade i drugo), ponuđeni su neki praktični savjeti kako potaknuti učenika ili dijete na učenje. Ovaj članak ukratko će opisati različite motivacijske tehnike koje se mogu koristiti u svim stadijima nastavnog procesa.