neovisnost
8. listopada – Dan neovisnosti

Dan neovisnosti obilježava se 8. listopada, Toga je dana 1991. godine Hrvatski sabor jednoglasno donio Odluku o raskidu državnopravnih sveza s ostalim republikama i pokrajinama SFRJ. Sabor je pritom utvrdio da Republika Hrvatska više ne smatra legitimnim i legalnim ni jedno tijelo dotadašnje SFRJ, te da ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije, koja više kao takva ne postoji.

8. listopada – Dan neovisnosti

Tinejdžeri nisu mala djeca

Mnogi roditelji smatraju da ne trebaju prilagođavati odgoj dobi djeteta. Kad dijete postane tinejdžer, neki roditelji prema njemu i dalje primjenjuju iste metode odgoja kao i kada je bio predškolac ili osnovnoškolac u nižim razredima. Ali to je pogreška, jer tinejdžer nije dijete. On je u tranziciji prema zrelom dobu. U tom razdoblju on luta tražeći vlastiti identitet i neovisnost.