njemački jezik
Integrirani pristup učenju u eTwinning projektu “Frohe Weihnachten aus aller Welt”

Učenici 7. c razreda koji pohađaju izbornu nastavu njemačkog jezika iz Osnovne škole Dore Pejačević Našice sudjelovali su u eTwinning projektu pod nazivom “Frohe Weihnachten aus aller Welt”. Projekt su zajednički vodili ravnateljica Jasminka Falamić i učitelj njemačkog jezika Marko Šteko. Projekt je pokrenut od strane Natalie Kur, učiteljice njemačkog jezika iz Poljske.

Projekt “Ein Koffer voller Märchen reist durch Europa”

Osnovna škola Janka Laskovara, Pregrada sudjeluje u Erasmus projektu “Ein Koffer voller Märchen reist durch Europa” od 1. rujna 2017. godine. Projekt obuhvaća osam zemalja Europe. Zemlja koordinator je Njemačka, a zemlje partneri su Poljska, Slovačka, Finska, Danska, Turska, Grčka i Hrvatska.

Projekt “Ein Koffer voller Märchen reist durch Europa”

Školske web stranice na engleskom i njemačkom

U svijetu se danas preporučuje, osim engleskoga, ovladati i još jednim jezikom. Osnovna škola Sesvetska Sopnica, u kojoj se odvija nastava engleskoga i njemačkoga jezika te koja je prošlog tjedna proslavila svoj sedmi rođendan, može se pohvaliti da, osim hrvatske, ima i englesku i njemačku verziju web stranica.