održivost
Završen Školski klimatski izazov

Pod vodstvom neprofitne organizacije Pokretači Promjena, 12. lipnja 2021. godine priveden je kraju prvi Školski klimatski izazov u Hrvatskoj, na temu Gradovi i klimatske promjene, te je u sklopu finala održan istoimeni panel na kojem su i proglašeni pobjednički timovi Izazova te njihova kreativna rješenja.

Hrvatske škole dobile 2000 sadnica za pripremu zdravih obroka

Projekt Vrtim Zdravi Film, nakon uspješno završenog prvog edukativnog dijela kampanje, novim aktivnostima ide dalje. Suradnja s javnozdravstvenim programom PETICA – igrom do zdravlja Hrvatskog liječničkog zbora ovog se svibnja nastavlja kroz Malu školu “Budi za pet, misli na svoj planet”, kojoj je cilj edukacija učenika o važnosti očuvanja okoliša i zdravog života. Fokus je na edukaciji o štednji vode i energije te smanjenju otpada od hrane.

Borovi učenika Industrijske strojarske škole na prvom održivom Adventu „RECI Božić“

Projektni dan “POZZ (poduzetno, održivo, zeleno) – odabrali Galovići”

Ovogodišnji projektni dan u OŠ Frana Galovića, koji je sastavni dio međunarodnog programa „Eko – škole“, 19. listopada,  imao je odličan uvod kao rezultat dvogodišnjeg školskog projekta „Inicijativa za čišće školsko dvorište“ – postavljanjem novih koševa za smeće u školskom dvorištu i šire. Učenici su istražili, dokumentirali i kartirali mjesta s najviše smeća izvan kanti te su upravo na tim mjestima one i postavljene. Pokazalo se da djeca mogu biti nositelji promjena u zajednici.