pisanje
Početno čitanje i pisanje

Slušanje i govorenje su urođene jezične djelatnosti. Njihovo se usvajanje događa spontanom recepcijom, ponavljanjem, razumijevanjem i proizvodnjom govornih poruka. Čitanje i pisanje su jezične djelatnosti koje treba uvježbavati da bi se razvile.

Putokaz za pisanje eseja

Borite li se s pisanjem eseja? Zbunjuje vas gdje vaši argumenti počinju, a završavaju zaključci. Donosimo vam plan u pet točaka koji će vam olakšati pisanje.

Bolje učimo ako pišemo rukom

Kad zapisujemo rukom, bolje učimo nego kad slova pišemo na tipkovnici. Pokazalo je to zajedničko istraživanje norveške znanstvenice Anne Mangen sa Sveučilišta Stavanger i francuskog neurofiziologa Jean-Luca Velayja sa Sveučilišta Marseille.

Raspisan natječaj za kratku priču

Knjižnica Vladimira Nazora iz Zagreba raspisuje natječaj za najbolju kratku priču – OKRUGLA metaFORA 2022. Natječaj slavi jubilarnu, desetu godinu svog postojanja, a raspisuje se krajem Mjeseca hrvatske knjige te ostaje otvoren do 15. ožujka 2022. godine.

Bolje učimo ako pišemo rukom

Radionice pisanja pisama “Draga moja B.”

Radionice pisanja pisama “Draga moja B.”, u organizaciji Muzeja grada Zagreba, održavat će se utorkom i četvrtkom, od 16. studenoga do 30. prosinca 2021., a namijenjene su učenicima viših razreda osnovnih škola te učenicima srednjih škola i gimnazija.

Raspisan natječaj za kratku priču

Natječaj za naj pismo

“Pišem ti pismo…” natječaj je koji Gradska knjižnica Velika Gorica po jubilarni deseti put raspisuje povodom Svjetskog dana pisanja pisama s ciljem razvijanja pismenosti, ali i podsjećanja na pomalo zaboravljenu, starinsku vještinu pisanja pisama.