policija
Prometni dan u OŠ Ladimirevci

Svake godine u OŠ Ladimirevci održava se Projektni dan. Taj dan nema redovne nastave a učenici uče kroz zanimljive radionice i kroz neposredan kontakt sa stručnjacima iz različitih područja.

Posjet učenika Policijskoj postaji Varaždin

Povodom Dana policije Policijska postaja Varaždin je 25. rujna 2013. godine širom otvorila vrata djeci iz dječjih vrtića i osnovnih škola. Tom prigodom djeca su mogla vidjeti prezentaciju fotografija, policijske opreme, policijskih vozila, sredstava veze i vježbi obrane.

Forenzičari

Potaknuto brojnim televizijskim serijalima emitiranim proteklih par godina, poraslo je zanimanje javnosti za dio medicine i kriminalistike koju nazivamo forenzika. Umjesto akcijskih junaka i majstora borilačkih vještina, glavne uloge dobili su „policajci u bijelom“ koji zapletene kriminalističke slučajeve rješavaju u tišini moderno opremljenih laboratorija.