poteškoće
Roditelji, djeca i domaća zadaća

Rano usvojene radne navike temelj su kvalitetnog obrazovanja kojeg djeca grade od samog početka školovanja. Domaća zadaća jedna je od najbitnijih stavki u kojoj dolazi do upoznavanja i učenja kako odgovorno i savjesno pristupati zadatcima i obvezama koje zadaje školski sustav.

Ciklus radionica “Petaš bez problema”

Polaskom u peti razred dijete doživljava jedan od većih stresova u svom školovanju. Prijelaz s razredne na predmetnu nastavu razdoblje je koji se pamti cijeli život. U navedenom razdoblju postoji mogućnost pojave ozbiljnijih poteškoća kod djece.

Ciklus radionica “Petaš bez problema”

Poteškoće u učenju

Kao i kod svakog drugog problema, doista je važno na vrijeme otkriti ima li dijete teškoće u učenju i svladavanju gradiva, kako bi mu se pomoglo i dala mu se potrebna podrška. Važno je pomoći djetetu da uspije u školi, a posljedično i u životu. Prema nekim procjenama svaka sedma osoba ima neku vrstu poteškoće u učenju. Kod djece se one mogu detektirati još u predškolskoj dobi, no isto tako mogu ostati nezamijećene sve do srednje škole.