predavanje
U čudesnom svijetu leptira

Učenici 7. a i 7. b razreda Osnovne škole Pavao Belas u petak, 10. studenog 2023. godine, su sudjelovali na predavanju “U čudesnom svijetu leptira” koje je održala gospođa Maja iz Zelenog prstena Zagrebačke županije.

Pet nepoznatih tekućina

Od 6. do 11. studenoga u Osnovnoj školi Ivana Lovrića u Sinju je održan jedanaesti Festival znanosti. Osnovni je cilj Festivala promicanje znanja, izvrsnosti, inovativnosti i znanosti kao temeljnih vrijednosti za razvoj društva.

Svemir nije ništa čudniji nego što pretpostavljamo

Svjetski tjedan Svemira obilježili su i učenici Gimnazije A. G. Matoša, Đakovo pod mentorstvom profesorice Mirte Lulić, profesorice Ines Jančula i profesora Zvonimira Bušića. Učenici su pripremili digitalni poster i predavanja koja su prezentirali kolegicama i kolegama koji pohađaju izbornu nastavu fizike i geografije.

Izložbe, radionice i predavanja posvećena Nikoli Tesli

Tehnički muzej Nikola Tesla nastavlja s tradicijom obilježavanja života i rada jednog od najvećih izumitelja u povijesti. Program Muzeja se sastoji od prigodne izložbe, radionica i predavanja, a u organizaciji Udruge Nikole Tesla – Genij za budućnost 30. siječnja biti će otvoren i natječaj za godišnju nagradu „Nikola Tesla genij za budućnost“.

Održana predavanja i radionica namijenjena knjižničarima

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu održana su predavanja i radionica pod nazivom Train-the-trainers u sklopu međunarodnoga projekta Citizen-Enhanced Open Science in Southeastern Europe Higher Education Knowledge Hubs (CeOS_SE) u kojem Knjižnica sudjeluje.