Split
Program za djecu i mlade Udruge “Mala filozofija”

U subotu, 20. siječnja, na Filozofskom fakultetu u Splitu će se održati ogledna radionica iz projekta ‘Pogled u vlastito mišljenje’, a potom u veljači kreće provedba programa u Splitu i Kaštelima. ‘Pogled u vlastito mišljenje’ namijenjen je djeci od 9 do 12 godina. Prijave su u tijeku!

Otvorena Godina Marka Marulića

„Godina Marka Marulića“, otvorena je na prigodnoj svečanosti obilježavanja 500. obljetnice smrti Marka Marulića u prostorima Književnog kruga Split. Brojne programe kojima će se diljem Hrvatske obilježiti velika obljetnica „oca hrvatske književnosti“.

Predstavljen nacrt novog Zakona o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara

Povodom otvorenog javnog savjetovanja o nacrtu novog Zakona o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara Ministarstvo kulture i medija organiziralo je u prostorima Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije Sveučilišta u Splitu prezentaciju nacrta novog Zakona koji se donosi nakon više od dva desetljeća te osigurava sveobuhvatnu reformu načina zaštite i upravljanja kulturnom baštinom.

Dalmatia film festival

Od 12. do 15. prosinca u kinoteci Zlatna vrata i Beton kinu Doma mladih u Splitu, održat će se finalni program ovogodišnjeg Dalmatia film festivala. Riječ je o osmom izdanju ovog međunarodnog festivala kratkog igranog, animiranog, dokumentarnog i eksperimentalnog filma.

Mali Marulić: osam predstava za sve uzraste

Počinje šesnaesti po redu Festival hrvatske drame za djecu ”Mali Marulić”, u organizaciji Gradskog kazališta lutaka Split. Od 3. do 6. travnja, u organizaciji Gradskog kazališta lutaka Split bit će izvedeno osam predstava za sve uzraste.

Festival zavičajne književnosti

Festival zavičajne književnosti, kojemu je cilj poticanje kvalitetnog književnog stvaralaštva i afirmiranje zavičajnih književnika, održat će se u listopadu u Splitu, a u ponedjeljak, 3. travnja bit će objavljen natječaj na koji zainteresirani mogu poslati dosad neobjavljene radove.

Projektni tjedan

U tjednu od 7. do 11. studenoga 2022. godine Osnovna škola Slatine je bila bogata projektnim aktivnostima u sklopu dva Erasmus projekta. Bili su domaćini njemačkim kolegama na job shadowingu te slovenskim učenicima i učiteljima na novom Erasmus projektu.

Dodijeljeno priznanje “Knjižnica godine”

Svake godine na Dan hrvatskih knjižnica (11. studenog) Hrvatsko knjižničarsko društvo dodjeljuje priznanje ‘Knjižnica godine’ najboljoj knjižnici za ostvarene iznimne rezultate u području kreativnosti, inovativnosti i unapređivanja kvalitete rada u hrvatskim knjižnicama.