Tolerancija
Tolerancija odnosno poštivanje različitosti

Pojam tolerancija dolazi od grčke riječi tolerare, što znači podnositi. Ona podrazumijeva snošljivost i uvažavanje tuđih ideja, stavova i načina života. Biti tolerantan znači biti osviješten o različitosti u odnosu na nas same i prihvaćanje toga u svakodnevnom životu. Uz ovaj se pojam vežu i slični pojmovi kao što su stereotipi i predrasude.

Obilježavanje Međunarodnog dana tolerancije

Učenici 4. a razreda Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” Gunja obilježili su Međunarodni dan tolerancije zajedno s učiteljicom Jelenom Cvijović i knjižničarkom Anitom Tufekčić s porukom 2Tolerancija je sve ono čega u društvu nedostaje i sve ono što jednom društvu treba”.

Festival tolerancije od 1. srpnja na Bundeku

Festival tolerancije, uoči jubilarnog, 15. izdanja, koje će se održati od 1. do 10. srpnja na zagrebačkom Bundeku, najavljuje bogat program s recentnim filmovima odabranima u skladu s festivalskom misijom promicanja tolerancije, dijaloga i poštovanja.

Kako postati dobar prijatelj?

Školsku godinu 2020./2021. učenici 2. a razreda Osnovne škole Milan Brozović Katav započeli su uključivanjem u projekt “Memento prijateljstva 7”. Projekt je dio eTwinning platforme sedmu godinu za redom, a voditelji projekta su učiteljice Sandra Vuk i Nevenka Dimač. Učenici 2. a razreda s učiteljicom Daliborkom Rotar drugu godinu sudjeluju u radionicama prijateljstva.

16. studenoga – Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.

Obilježavanje Međunarodnog dana tolerancije – online

Svake godine, povodom obilježavanja Međunarodnog dana tolerancije (16. studenog) i Sveopćeg dječjeg dana (20. studenog), u Osnovnoj školi Domovinske zahvalnosti odvijaju se aktivnosti u sklopu školskog projekta. Ove godine, zbog epidemiološke situacije, odlučili su obilježavanje prebaciti online.

Međunarodni eTwinning projekt Pusni običaji naših krajeva

Pusni običaji naših krajeva novi je projekt na eTwinning platformi. Projekt su osmislile učiteljice drugih razreda osnovne škole Daliborka Rotar i Milana Vukelić. Projekt je suradnja dviju susjednih škola OŠ “Milan Brozović” iz Kastva i OŠ”Sveti Matej” Viškovo.