UN
Obilježen Svjetski dan statistike 2020.

Učenici 3. a razreda, zanimanja ekonomist iz Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića pridružili su se u utorak, 20. listopada 2020. godine, globalnoj inicijativi Statističke komisije Ujedinjenih naroda (UN) u obilježavanju Svjetskog dana statistike 2020. i na taj način naglasili važnost službene statistike u svakodnevnom životu.

12. kolovoza – Međunarodni dan mladih

Generalna skupština Ujedinjenih naroda je 1999. godine donijela rezoluciju o proglašenju Međunarodnog dana mladih te se on kontinuirano obilježava svake godine 12. kolovoza. Mladi su društvena skupina koju u Republici Hrvatskoj, prema Nacionalnom programu djelovanja za mlade, čine svi građani Republike Hrvatske u dobi od 15 do 29 godina.

12. kolovoza – Međunarodni dan mladih

18. prosinca – Međunarodni dan migranata

Prije dvanaest godina, Generalna skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 18. prosinca Međunarodnim danom migranata. Još 1990. godine na taj je dan usvojena Konvencija za zaštitu svih migranata radnika i članova njihovih obitelji.