vježba
Ergonomski principi u funkciji zdravlja

Rad za računalom, u usporedbi s nekim drugim poslovima, možda djeluje bezopasno, budući je vjerojatnost izravnog ozljeđivanja vrlo mala, no pokazalo se da može izazvati različite neugodnosti i zdravstvene poteškoće. Stoga je od iznimne važnosti primijenjivati ergonomske principe u radu.

Ergonomski principi u funkciji zdravlja

Strategije kako pomoći učenicima u postizanju bolje koncentracije

Osim nedostatka motivacije, nastavnici se u posljednjih nekoliko godina također suočavaju s manjkom ili potpunim nedostatkom koncentracije kod učenika. Određeni učenici nisu u mogućnosti izdržati nastavni sat od 45 minuta s jednakom količinom koncentracije, a kako se školski dan približava kraju, tako se koncentracija sve više smanjuje. Nemir, nervoza i povremeno ometanje nastave onemogućuju nastavniku, ali i drugim učenicima u izvršavanju svakodnevnih obveza i dužnosti za vrijeme sata.

Ergonomski principi u funkciji zdravlja

U zdravome tijelu zdrav duh

U zdravome tijelu – zdrav duh! Tu ste poslovicu čuli bezbroj puta i možda vam je već i pomalo dosadila. Pa tko danas ima dovoljno vremena za vježbanje i skakutanje uz loptu? Čemu služe sve te vježbe osim da se pošteno namučimo, oznojimo i umorimo?