zdravlje
Zdravlje na kvadrat

Učenici, učitelji i kuhari  Osnovne škole Svete Ane u Osijeku iz Osijeka aktivno su se uključili u cjelogodišnji školski projekt pod nazivom “Zdravlje na kvadrat”, koji je započeo početkom školske godine 2023./2024., a završio s organizacijom “Dana sporta” za Dan škole.

20. svibnja – Svjetski dan pčela

Kako bi se podigla svijest o značaju pčela i upozorilo na smanjenje njihova broja, 2017. godine Ujedinjeni narodi proglasili su 20. svibanj Svjetskim danom pčela.

Moje zdravlje, moje pravo!

U povodu obilježavanja Svjetskog dana zdravlja, posebni razredni odjel OŠ Fran Franković iz Rijeke proveo je integrirani dan posvećen zdravlju i dobrobiti koje im donosi zdravlje.

Strah od škole

“Ne želim ići u školu!“ česta je dječja pritužba na koju mnogi gledaju nenaklono – kao na prolazni dječji hir ili znak razmaženosti. Međutim, sve više istraživanja pokazuje da ta pobuna može biti znak straha od škole, odnosno školske fobije.

Savjeti za pravilno trčanje

Trčanje je jedan od najjednostavnijih sportova koji ne zahtjeva posebne uvjete, plaćanje članarine i kompliciranu opremu. Jedino potrebno za trčanje su prikladne tenisice, sportska odjeća i dobra volja. Iako naizgled jednostavno, ipak je potrebno slijediti neka osnovna pravila i savjete. Ispravan način trčanja ugodniji je i zdraviji, pritisak na tijelo je manji, a učinak je veći.