životinje
Zanimljivosti iz svijeta prirode

Tko su „staklene“ žabe, što radi „svjetleća“ riba, koji je najteži kukac na svijetu, što je sladoledna mahuna, gdje se nalazi najveća skupina sisavaca na Zemlji, koje životinje su prave mudrice a koje su najglasnije? Saznajte u nastavku.

Korisne životinje u vrtu (drugi dio)

Ograđivanje vanjskih prostora u svrhu uzgoja biljaka započelo je prije više od 10.000 godina, a povjesničari tvrde da je taj prvi ograđeni vrtni prostor bio neka vrsta barijere koja je služila za zaštitu uroda od životinja i pljačkaša.

Životinje oko nas – priobalje i Dalmacija (prvi dio)

Kada netko spomene priobalje i Dalmaciju većina od nas prvo pomisli na plavetnilo Jadranskog mora a ne na krš i crnogorične šume kojima obiluje ovo područje naše zemlje. Kada pak netko spomene životinje koje žive u Dalmaciji opet će većina pomisliti na stanovnike Jadranskog mora kao što su bezbrojne vrsta riba, školjaka i puževa.

Životinje oko nas

U ovom serijalu tekstova o životinjama pobliže ću vas upoznati s odabranim životinjskim vrstama koje možete susresti u svakodnevnom životu (a nisu kućni ljubimci ili domaće životinje).

Korisne životinje u vrtu (prvi dio)

Kada bismo morali definirati što je vrt, rekli bismo da je to poljoprivredna površina različitih veličina na kojoj raste velik broj biljnih vrsta. Ljudi vrtove koriste kako bi na njima uzgajali biljke za prehranu (različite vrste voća i povrća), ukrasno cvijeće, grmolike biljke i drveće.

Australija u Zoo vrtu grada Zagreba

S obzirom da već više od 20 godina u sklopu izvannastavnih aktivnosti učiteljica Terezija Zokić iz Osnovne škole Bijaći vodi Likovnu grupu, velikim dijelom aktivnost učenika je usmjerena na sudjelovanje na likovnim natječajima državne i međunarodne razine. Već godinama, tijekom svake školske godine šalje likovne uratke učenika na desetak likovnih natječaja na kojima postižu zapažene uspjehe.

Životinje oko nas – grad (2. dio)

U drugom dijelu teksta o životinjskim vrstama koje možemo susresti u svakodnevnom kretanju gradskim ulicama, parkovima i dvorištima (a koje nisu kućni ljubimci niti domaće životinje), predstavit ću vam tri zanimljive životinje a to su kuna zlatica, ćuk i krtica.