Vijesti iz školstva
Poziv na predavanje za buduće članove timova za psihološke krizne intervencije

Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Društvo za psihološku pomoć pokreću novi program izobrazbe za buduće članove timova za psihološke krizne intervencije, za stručne suradnike osnovnih i srednjih škola, predškolskih ustanova te sveučilišne nastavnike pomagačkih struka, a koji svoju djelatnost obavljaju u sljedećim županijama: Primorsko-goranskoj, Ličko-senjskoj, Zadarskoj, Šibensko-kninskoj, Splitsko-dalmatinskoj ili Dubrovačko-neretvanskoj.

Odluke o donošenju izmjena i dopuna strukovnih kurikuluma

Ministarstvo znanosti i obrazovanja izvješćuje javnost da su u Narodnim novinama, broj 2/2022., objavljene odluke o donošenju izmjena i dopuna strukovnih kurikuluma za stjecanje kvalifikacija ekonomist, tehničar za poštanske i financijske usluge, tehničar za računalstvo i tehničar za elektroniku.

Javni poziv za organizaciju stručnoga skupa

U ponedjeljak, 4. siječnja 2022. godine, ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih objavio je Javni poziv trgovačkim društvima, ustanovama, obrtima i drugim pravnim subjektima za organizaciju stručnoga skupa za usavršavanje nastavnika strukovnih predmeta.

Izvješće – Zakon o strukovnom obrazovanju

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je izvješće o provedenom savjetovanju – Obrazac iskaza o procjeni učinka Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o strukovnom obrazovanju, a koje je provedeno od 26. studenoga do 26. prosinca 2021. godine.