Sve iz Informatora
Sudjelovanje u projektu Biosigurnost i biozaštita – školska godina 2022./2023.

Izbijanjem pandemije virusa SARS-CoV-2 uočena je važnost dodatne edukacije učenika, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika o navedenom problemu. Važnost promicanja vrijednosti očuvanja ljudskoga zdravlja i prevencije zaraznih bolesti bio je glavni poticaj za pokretanje ovoga projekta kako bi se u osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj uvelo poučavanje o sadržajima vezanima uz biosigurnost i biozaštitu.

Festival europske kratke priče

Festival europske kratke priče (FEKP) održat će se od 5. do 10. lipnja u Zagrebu i Zadru, a otvara ga razgovor s britanskim piscem Hanifom Kureishijem, najavila je u u četvrtak na konferenciji za novinare Katarina Brajdić iz programskoga odbora Festivala.

Otvoreni dan Instituta Ruđer Bošković za školarce

Dana 10. lipnja 2022. godine održat će se otvoreni dan Instituta Ruđer Bošković. S obzirom na to da je 2022. godina proglašena godinom mladih, upravo će se njima odnosno školskim grupama omogućiti posjet IRB-u uz prethodnu rezervaciju termina.

27. svibnja – Međunarodni dan sporta

Međunarodni dan sporta, obilježava se svake posljednje srijede u mjesecu svibnju kao velika svjetska sportska manifestacija u kojoj se gradovi iz različitih država natječu tko će atraktivnijim i bogatijim programom privući veći broj sudionika.

Natječaj za vizualno rješenje Mjeseca hrvatske knjige 2022.

​Mjesec hrvatske knjige nacionalna je manifestacija koju od 1995. godine po odluci Ministarstva kulture i medija RH organiziraju Knjižnice grada Zagreba. Traje od 15. listopada do 15. studenoga i u tom periodu kroz raznovrsne i mnogobrojne programe promiče kulturu čitanja i pisanja kao izrazito važnih društvenih vrijednosti.

EUROPEAN VOCATIONAL SKILLS WEEK 2022 – Obrtnik ‘što da ne

Poznata je činjenica da obrtništvo u Hrvatskoj ima dugu i značajnu tradiciju. Činjenica je i da u današnje vrijeme mnogim obrtima prijeti izumiranje i da su potrebni značajni napori da se to spriječi. Potaknuti aktualnom situacijom u Hrvatskoj, članovi studentske udruge „Debatni klub Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu“ prepoznali su važnost ove problematike te su pokrenuli novi projekt pod nazivom „Obrtnik ‘što da ne“.

U spomen na Josipa Pupačića

Josip Bepo Pupačić rođen je 19. rujna 1928. godine u Slimenu pokraj Omiša. Osnovnu školu polazio je u rodnome mjestu, gimnaziju u Splitu, a diplomirao je na Filozofskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Bio je urednik kultnoga časopisa Krugovi i časopisa Književnik.