Sve iz Informatora
U spomen na Vesnu Parun

Vesna Parun rođena je na Zlarinu 10. travnja 1922. godine, studirala je na Filozofskome fakultetu u Zagrebu, a od 1947. godine djelovala je kao slobodna književnica.

5. izdanje Svjetskog dana audiovizualne baštine

Zbog važnosti očuvanja audiovizualne baštine za sljedeće naraštaje, Kino mreža će u partnerstvu s Hrvatskim državnim arhivom/Hrvatskom kinotekom od 27. do 31. listopada po peti put održati program povodom Svjetskog dana audiovizualne baštine koji se diljem svijeta tradicionalno obilježava od 2005. godine, kada ga je utemeljio UNESCO.

Školski muzej dolazi k vama!

Hrvatski školski muzej u okviru svoje pedagoške djelatnosti nudi muzejsko-pedagoške radionice koje upoznaju polaznike s izgledom i životom nekadašnjih pučkih škola.

Djeca i novac

Novac ljudima pruža mogućnosti donošenja odluka. Iznimno je važno djecu educirati, motivirati i osnaživati u procesu razvoja vještina raspolaganje novcem, štednje i ulaganja. Učenje djece financijskoj odgovornosti može biti uzbudljivo i zabavno iskustvo.

22. listopada – Međunarodni dan svjesnosti o mucanju

Međunarodni dan svjesnosti o mucanju (International Stuttering Awareness Day – ISAD) u svijetu se obilježava od 1998., a kod nas od 2000. godine u organizaciji Hrvatske udruge za pomoć osobama koje mucaju “Hinko Freund” sa željom da se informiranjem javnosti doprinese kvaliteti života osoba koje mucaju.

Održana konferencija „Norma hrvatskoga standardnoga jezika u 21. stoljeću“

IX. Međunarodni andragoški simpozij

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih organizira IX. Međunarodni andragoški simpozij, koji će se održati od 20. do 22. listopada 2021. godine u Termama Sveti Martin, Izvorska 3, Sveti Martin na Muri.