Sve iz Informatora
Što je kritička pismenost i kako je razvijati kod djece

Kritička medijska pismenost ne označava pristup koji se protivi medijima, već pristup koji uključuje radoznalost, istraživanje i propitivanje medija. Djeca takav pristup mogu početi vježbati vrlo rano, tako da s drugima istražuju i analiziraju medijske sadržaje, razmišljaju o točnosti medijskih informacija i pouzdanosti njihova izvora.

Javni pozivi za koordinatore i članove Radnih skupina

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih objavila je Javne pozive za prijavu kandidata za koordinatore i članove Radnih skupina za izradu sektorskog kurikuluma i strukovnih kurikuluma u okviru ESF projekta „Modernizacija sustava strukovnog obrazovanja i osposobljavanja”.

Kako rastemo

Najzaslužniji čimbenici koji izazivaju rast su nasljedni i nalaze se u zametku svakog živog bića. I ljudska bića i životinje prolaze kroz nekoliko stupnjeva razvoja, to je jedna od osobina živih bića.

Nedostupnost Edutorija

Obavještavamo korisnike Edutorija da će sustav Edutorij biti nedostupan od petka, 23. srpnja, od 22 sata do subote, 24. srpnja, u 13 sati zbog nadogradnje sustava.

Prijave za Zagorkin književni klub

Centar za ženske studije/Memorijalni stan Marije Jurić Zagorke objavili su poziv na prijavu za Zagorkin književni klub, aktivnost koju Centar provodi od jeseni 2020. godine.

Šetnjom do zdravlja

Prema informacijama objavljenim na portalu Earthtimes, samo trideset minuta dnevne šetnje šest dana u tjednu smanjuje rizik obolijevanja od srčanih bolesti i dijabetesa čak i bez ikakvih promjena u prehrani.

Sjećanje na Frana Galovića

U 27 godina života, Fran Galović, istaknuti hrvatski pjesnik, pripovjedač, književnik i kazališni kritičar – pripadnik drugoga naraštaja hrvatske moderne, ostvario je vrlo raznolik i sadržajno bogat literarni opus.