Školske vijesti
Erasmus+ projekt “Robots for STEM”

Osnovna škola Augusta Šenoe iz Zagreba projektni je partner u provedbi Erasmus+ projekta “Robots for STEM: building, teaching and learning”. Sredinom studenog održana je prva mobilnost u Joniškisu u Litvi, a u tijeku su pripreme za mobilnost koja će se održati u Zagrebu.

Paragraf podcast

Učenici Gimnazije Franje Petrića i školska pedagoginja Antonija Kero odlučili su predstaviti školu na malo drugačiji način i osobnim iskustvima prikazati kako je to biti učenik MIOC-a.

e-Twinning projekt “Na putu dobrote 3”

Od mnogih aktivnosti, koje su se događale kroz posljednji mjesec u 2021. godini, Srednja strukovna škola u Makarskoj izdvaja izradu ukrasa, kićenje jelki, pečenje kolača, sakupljanje kuna za potrebne i ispravljanje negativnih ocjena.

eTwinning projekt “Project 4”

Ove školske godine su učenici sedmih razreda Osnovne škole Sesvetski Kraljevec, polaznici dodatne nastave iz Engleskog jezika, pod vodstvom učiteljice engleskog jezika Anite Damjanović sudjelovali u međunarodnom eTwinning projektu “Project 4”.

Božićni čitateljski izazov

U Osnovnoj školi “Antun i Stjepan Radić”, Gunja školska knjižničarka pripremila je za učenike “Božićni čitateljski izazov” koji se sastojao od deset zadataka. Svi prijavljeni učenici dobili su za nagradu božićne poklončiće. Sudjelovalo je tridesetak učenika.