Školske vijesti
Jačanje samopouzdanja i samopoštovanja kod djece

Kulturno-obrazovni međunarodni projekt “Balkan Kids Tube Fest” ima kao zadatak oslobađanje od treme i straha od javnog nastupa u aktivnosti “Jačanje samopouzdanja i samopoštovanja kod djece”. Učenici zajedno s učiteljem/knjižničarem trebaju istražiti, a nakon aktivnosti da saznati koji sve načini postoje da se trema i strah pri javnom nastupu smanje.

Dani Erasmusa u Osnovnoj školi Drenje

Obilježavanju ovogodišnjih Dana Erasmusa od 14. do 16. listopada prvi puta priključili su se učenici i djelatnici Osnovne škola Drenje. Cilj je približiti mogućnosti, primjere dobre prakse i uspješne priče najvećeg programa Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Život s društvenim vrijednostima

Učenici i učitelji Osnovne škole “Dobriša Cesarić” iz Požege nakon neizvjesne 2020. godine vratili su se Erasmus + aktivnostima i postojećem projektu koji je zbog epidemije korone bio kratko obustavljen.

Obilježavanje Međunarodnog dana zaštite životinja

U sklopu eTwinning projekta “Balkan Kids Tube Fest” učenici 4. a razreda Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” Gunja zajedno s učiteljicom Jelenom Cvijović i knjižničarkom Anitom Tufekčić obilježili su i Međunarodni dan zaštite životinja.