arhitektura
Edukativne e-slikovnice na temu arhitekture

Mrežna stranica Arhitektura za djecu, projekt autora Danijela Srdareva, predstavlja dvije edukativne e-slikovnice – Arhitekt Ivo, posvećenu didaktičkom istraživanju Vitićevog nebodera, i slikovnicu Bernardi za djecu posvećenu arhitektu Bernardu Bernardiju.

Futurističke knjižnice širom svijeta

Dosezi u tehnologiji, znanosti i arhitektonskome dizajnu preobrazili su knjižnice širom svijeta u futuristička remek-djela. Dinamična pročelja te sredstva i prostori, kao što su oni namijenjeni za stvaranje podcastâ i razvijanje računalnih igara, stvorili su od knjižnica suvremena okruženja koja privlače nove korisnike, osobito one rođene u 21. stoljeću.

Spilje Elephante: Remek-djelo ljudske kreativne genijalnosti

Neboderi

Prvi neboder svih vremena imao je samo devet katova i jedva bi se i opazio među današnjim modernim gradskim zgradama. Današnji najviši neboderi imaju više od 150 katova dižući se i preko 800 metara u visinu. I prije mnogo stoljeća graditelji su gradili podnebesne katedrale, ali su se neboderi namijenjeni uredima i stanovanju pojavili tek koncem 19. stoljeća.