Dan ružičastih majica
Obilježavanje Dana ružičastih majica u 2021. godini

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, već se godinama obilježava u Trgovačkoj i komercijalnoj školi “Davor Milas” u Osijeku s obzirom na važnost teme. Ove se godine održao u srijedu, 24. veljače 2021. godine, a cilj je prevencija vršnjačkog nasilja.

Dan ružičastih majica u Osnovnoj škola Antun i Stjepan Radić u Gunji

Učenici 3. a i 4. a razreda obilježili su Dan ružičastih majica u suradnji s knjižnicom. Svi učenici došli su u školu obučeni u roza majice. Na početku sata zajedno su odigrali puzzle čije je rješenje bio plakat  s riječima: Stop nasilju u školama/Dan ružičastih majica. Učenici su na nakon toga pogledali UNICEF-ovu himnu protiv nasilja pod nazivom “Ne rugaj se!”

Nasilje nije cool – Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica #NasiljePrestajeOvdje

Gimnazija Vukovar obilježava Dan ružičastih majica nizom preventivnih i edukativnih aktivnosti kojima potiče svoje učenike na prihvaćanje različitosti među ljudima i na razvijanje tolerancije promičući poruke nenasilničkog ponašanja.