daroviti učenici
IOP za darovite učenike

Gimnazija Matija Mesić uključila se u projekt “Eureka”, koji je provodila Brodsko-posavska županija u trajanju od dvije školske godine, a s ciljem jačanja kompetencija i spremnosti Škole za rad s darovitim učenicima. Škola je opremljena, nastavnici su educirani, daroviti učenici su indentificirani i ostaje najveći izazov: izraditi i provoditi kvalitetne programe za darovite.

IOP za darovite učenike

Znanstveno-umjetnička subota “Četiri elementa”

U subotu, 24. ožujka 2018. godine u OŠ Grabrik u Karlovcu održana je 20. znanstveno-umjetnička subota pod nazivom “Četiri elementa”. Znanstveno-umjetničke i umjetničke subote održavaju se u okviru projekta “Daroviti za sve”. Cilj je ponuditi istraživački rad i rad u malim skupinama potencijalno darovitim učenicima i onim učenicima koji su zainteresirani, a starijim potencijalno darovitim učenicima omogućiti vođenje radionica.

Znanstveno-umjetnička subota

Petnaesta po redu Znanstveno-umjetnička subota organizirana je 21. studenoga 2015. u OŠ Grabrik. U trinaest radionica u kojima se znanstveno-umjetnički promišljalo na zadanu temu bilo je uključeno 176 učenika i 17 učitelja OŠ Mahično, OŠ „Braća Seljan“, OŠ Turanj, OŠ Grabrik i OŠ Frana Galovića Zagreb. Time je nastavljena tradicija druženja s darovitim i motiviranim učenicima i izvan granica grada Karlovca.