depresija
Mladi i depresija

Kada pomislite na depresiju vjerojatno vam je prva asocijacija tuga, žalost, loše raspoloženje ili bezvoljnost. Iako to jesu neki od simptoma vezanih uz depresivni poremećaj, depresija puno više od tuge i povremenog lošeg raspoloženja. U ovom članku pokušat ćemo vam približiti što je depresija, kako ju prepoznati i kako ju liječiti.

Depresija i mladi

Depresija je bolest u kojoj dolazi do sniženja raspoloženja, ali u tolikoj mjeri da ta promjena raspoloženja utječe na sveukupno razmišljanje, opažanje, tjelesno stanje, ponašanje i čovjekovo socijalno funkcioniranje.

Simptomi i uzroci dječje depresije

Depresija je tiha bolest 21. stoljeća, bolest o kojoj se nerado govori i razgovara, bolest koja je stvarna i koja je još uvijek trpi određeni tabu u društvu. Mnogi odrasli oboljeli od depresije skrivaju i nose teret srama i obilježenosti u društvu, a bolest nažalost nije zaobišla djecu niti mlade. Mnogima nepojmljivo i neprihvatljivo, ali depresija također pogađa djecu iz različitih razloga.