disleksija
Kako oblikovati tekst da ga lakše čitaju osobe s disleksijom

Svatko je pri čitanju podložan umoru i zamoru očiju. Kada se dugo koncentriramo na neki dio teksta, riječi se mogu zamutiti od umora i naprezanja očiju. To stanje nije dugotrajno, žmirkanjem se može brzo ispraviti, ali umorna osoba često griješi u čitanju.

Poteškoće u učenju

Kao i kod svakog drugog problema, doista je važno na vrijeme otkriti ima li dijete teškoće u učenju i svladavanju gradiva, kako bi mu se pomoglo i dala mu se potrebna podrška. Važno je pomoći djetetu da uspije u školi, a posljedično i u životu. Prema nekim procjenama svaka sedma osoba ima neku vrstu poteškoće u učenju. Kod djece se one mogu detektirati još u predškolskoj dobi, no isto tako mogu ostati nezamijećene sve do srednje škole.

Poteškoće u učenju

Disleksija – najčešća poteškoća čitanja

U prošlom članku bavili smo se samim procesom čitanja, razvojem vještine čitanja te smo dali poneki savjet kako čitanje približiti djetetu približiti. U ovom pak članku bavit ćemo se najčešćim i najpoznatijim poremećajem vještine čitanja: disleksijom.