engleski jezik
London je uvijek sjajna ideja!

Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika (HUPE) je u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje tijekom proljetnih praznika organiziralo stručno usavršavanje u Londonu za 28 nastavnica engleskog jezika iz Hrvatske.

“Code Yourself Into English”

U okviru Erasmus+ projekta “Code Yourself Into English”, Srednja škola Bedekovčina je od 7. do 11. ožujka 2022. godine, bila domaćin aktivnosti učenja, poučavanja i osposobljavanja u okviru koje su ugostili 22 učenika i 10 nastavnika iz Turske, Grčke, Italije, Rumunjske i Španjolske. Radi se o projektu tijekom kojeg učenici kodiranjem i upotrebom različitih digitalnih alata kreiraju niz materijala kojima unapređuju znanje i vještine komunikacije na engleskom jeziku.

eTwinning projekt “Project 4”

Ove školske godine su učenici sedmih razreda Osnovne škole Sesvetski Kraljevec, polaznici dodatne nastave iz Engleskog jezika, pod vodstvom učiteljice engleskog jezika Anite Damjanović sudjelovali u međunarodnom eTwinning projektu “Project 4”.

Once Upon a Time

Kao temu godišnjega projekta Osnovna škola Vladimir Nazor u Čepinu odabrala je bajke. Projekt naziva ‘Bajka u školi’ svoju je krunu trebao imati u periodu oko Dana škole, što je krajem svibnja. Budući da su mjere sprječavanja pandemije onemogućile zamišljenu izvedbu većinu planiranih školskih aktivnosti, i ovaj je projekt doživio prilagodbu u smislu digitalizacije.

dodati Monika Pavić i Maja Jurić -babajja

Once Upon a Time

Vizualna poezija u dodatnoj nastavi engleskog jezika

Jedan od izazova nastave na daljinu jest rad s nadarenim učenicima. U Osnovnoj školi Vladimir Nazor u Čepinu nastava engleskog jezika posebno je motivirajuća određenom broju učenika osmih razreda tek ako nadilazi redoviti program i planirane nastavne sadržaje. Iz toga razloga daroviti učenici u nastavi na dalju često dobiju na odabir složeniju verziju nekoga zadatka ili novi dodatni zadatak koji bi potaknuo njihovu znatiželju i kreativnost.