EPAS
Ambasadori Europskoga parlamenta EBŠ-a u Strasbourgu

U razdoblju od 6. do 9. lipnja 2022. godine, ambasadorice Europskoga parlamenta Ekonomsko-birotehničke škole boravile su u Strasbourgu s još 33 učenika i nastavnica šest hrvatskih škola (iz Petrinje, Pule, Splita, Velike Gorice, Čakovca i Konjščine). Ondje je organiziran posjet Europskome parlamentu te (peti) sastanak sa zastupnikom u EP-u Predragom Fredom Matićem i učenicima partnerskih škola iz Njemačke u okviru projekta Budućnost Europe: Europska godina mladih.

Kako je EPAS program povezao dvije hrvatske škole (na daljinu) u Tjednu medijske pismenosti

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod u statusu je kandidata za stjecanje titule Škole ambasadorice Europskoga parlamenta. Na naprednome seminaru za profesore/ambasadore seniore u siječnju 2020. u Zagrebu škola je, (možda) slučajnim odabirom predstavnika Ureda Europskoga parlamenta u Hrvatskoj, ušla u partnerstvo sa Srednjom školom Konjščina, aktualnom nositeljicom titule Ambasadorice, koja je brodskoj školi “dodijeljena” kao škola-mentorica.