Erasmus+ mobilnost
Peta mobilnost žrnovskih učenika

Učenici, učiteljice i ravnatelj Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli odradili su petu mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta “Our culture – our future” (Naša kultura – naša budućnost).

Erasmusom osnažujemo strukovno obrazovanje

Od školske godine 2021./2022. Industrijska strojarska škola (ISŠ) nositeljica je Erasmus akreditacije u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, najvišeg priznanja na nacionalnoj razini koje dodjeljuje Agencija za mobilnost i programe Europske unije. Škola je kvalitetnom provedbom projekata dokazala svoju izvrsnost i visoke standarde Erasmus+ programa, a zasluga je to ravnatelja Nenada Pavlinića, koordinatorice Erasmus+ projekata Meri Ružević te članova školskog projektnog tima koji u školi djeluje od 2018. godine u sastavu Iva Bojčić, Josip Filić, Dubravko Glivetić, Kristinka Lemaić i Mate Sabol.

Mobilnost žrnovskih učenika i učitelja u Italiji

Četvrta po redu mobilnost učenika i učitelja Osnovne škole Ante Curać Pinjac iz Žrnova obogatila ih je za jedno novo nezaboravno iskustvo. Boravkom u Lombardiji učenici i učitelji upoznali su kulturnu baštinu grada Lodi, posjetili su Milano i Bergamo. Puni dojmova i novih poznanstava, pri povratku u školu svoja su iskustva podijelili sa ostalim učenicima.

Erasmus+ mobilnost u Portugalu

Škola “Agrupamento de escolas de Palmela” bila je domaćin treće mobilnosti u sklopu projekta KA 229 “Our culture our future (Naša kultura naša budućnost)”. Osim pet učenika i dvije učiteljice Osnovne škole Ante Curać-Pinjac iz Žrnova, na mobilnosti su sudjelovali i učenici iz Makedonije, Italije, Rumunjske i Turske.

Erasmus tečaj u Firenci

Zahvaljujući povoljnoj epidemiološkoj situaciji u Europi, otkazane mobilnosti su se napokon počele realizirati. Nastavnica Hrvatskoj jezika iz Osnovne škole Slatine s otoka Čiova, stoga je u tjednu od 16. do 20. svibnja 2022. boravila u srcu regije Toskane, gradu bogate povijesti i umjetnosti, na tečaju Our School Radio! Podcasts and New Media as an Educational Tool u organizaciji Europass Teacher Academy.

Tečaj “Nature as a fantastic classroom for learning”

U sklopu Erasmus+ KA1 projekta “School – a gateway to life” učitelj Ivan Oreški iz Osnovne škole Pantovčak sudjelovao je na stručnom usavršavanju na tečaju “Nature as a fantastic classroom for learning” koji se održao u švedskom gradu Vårdnäsu u organizaciji Outdoored.eu.

Erasmus+ mobilnost u Sjevernoj Makedoniji

Učenici i učiteljice Osnovne škole Ante Curać Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli odradili su drugu mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta “Our Culture – Our Future”. Mobilnost je održana u Sjevernoj Makedoniji. Domaćini su se potrudili da ova mobilnost proširi vidike učenicima i učiteljicama te razvije prijateljske i kolegijalne odnose među projektnim partnerima.

ERASMUS+ po prvi puta u Lucijanki!

Ove godine Gimnazija Lucijana Vranjanina iz Zagreba po prvi se puta uključila u ERASMUS+ projekte. Projekt pod nazivom “The soil under my feet” bavi se problematikom migranata u Europi, a koordinator je njemačko-francuska škola iz Saarbruckena, Njemačka.

Prva mobilnost Erasmus+ projekta “Our culture – our future”

Učenici Osnovne škole Ante Curać Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli odradili su prvu mobilnost Erasmus+ projekta “Naša kultura – naša budućnost” odlaskom u Targu Jiu u Rumunjsku. Upoznali su lokalnu kulturu, običaje, folklor, nošnju te specijalitete. Puni dojmova pričaju ostalim učenicima o vlastitom iskustvu.