Erasmus+ mobilnost
Erasmus tečaj u Firenci

Zahvaljujući povoljnoj epidemiološkoj situaciji u Europi, otkazane mobilnosti su se napokon počele realizirati. Nastavnica Hrvatskoj jezika iz Osnovne škole Slatine s otoka Čiova, stoga je u tjednu od 16. do 20. svibnja 2022. boravila u srcu regije Toskane, gradu bogate povijesti i umjetnosti, na tečaju Our School Radio! Podcasts and New Media as an Educational Tool u organizaciji Europass Teacher Academy.

Tečaj “Nature as a fantastic classroom for learning”

U sklopu Erasmus+ KA1 projekta “School – a gateway to life” učitelj Ivan Oreški iz Osnovne škole Pantovčak sudjelovao je na stručnom usavršavanju na tečaju “Nature as a fantastic classroom for learning” koji se održao u švedskom gradu Vårdnäsu u organizaciji Outdoored.eu.

Erasmus+ mobilnost u Sjevernoj Makedoniji

Učenici i učiteljice Osnovne škole Ante Curać Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli odradili su drugu mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta “Our Culture – Our Future”. Mobilnost je održana u Sjevernoj Makedoniji. Domaćini su se potrudili da ova mobilnost proširi vidike učenicima i učiteljicama te razvije prijateljske i kolegijalne odnose među projektnim partnerima.

ERASMUS+ po prvi puta u Lucijanki!

Ove godine Gimnazija Lucijana Vranjanina iz Zagreba po prvi se puta uključila u ERASMUS+ projekte. Projekt pod nazivom “The soil under my feet” bavi se problematikom migranata u Europi, a koordinator je njemačko-francuska škola iz Saarbruckena, Njemačka.

Prva mobilnost Erasmus+ projekta “Our culture – our future”

Učenici Osnovne škole Ante Curać Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli odradili su prvu mobilnost Erasmus+ projekta “Naša kultura – naša budućnost” odlaskom u Targu Jiu u Rumunjsku. Upoznali su lokalnu kulturu, običaje, folklor, nošnju te specijalitete. Puni dojmova pričaju ostalim učenicima o vlastitom iskustvu.

Stručna praksa učenika u Irskoj

U sklopu Erasmus+ projekta mobilnosti Skills4Tomorrow, 16 učenika Ekonomsko-birotehničke škole u zanimanjima upravni referent i poslovni tajnik provelo je dva tjedna u Irskoj na stručnoj praksi .