Erasmus projekt
Edukativna igra “Stolen Chest Adventure”

Nakon prve edukativne igre “Angels and the Dragon” koja je oduševila sve učenike, učitelje i širu javnost, učitelji i učenici I. Osnovne škole Varaždin izradili su svoju drugu edukativnu igru pod nazivom “Stolen Chest Adventure”. Obje igre su rezultat Erasmus projekta “Igrifikacija u nastavi” i namijenjene su učenicima viših razreda.

Srednja škola Metković provodi deset Erasmus+ projekata

Program Erasmus+ usmjeren je na poboljšanje kvalitete odgoja i obrazovanja, poučavanja i učenja i najveći je program Europske unije namijenjen obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu. Pruža priliku za razvoj profesionalnih vještina kroz internacionalnu suradnju putem mobilnosti i primjenu inovativnih sadržaja i praksi.

Kroz projekt “Vseživljenske veščine” učenici I. osnovne škole Varaždin razvili vještine kuhanja, šivanja i likovnog oblikovanja

Glavni cilj projekta je osmišljavanje i provođenje radionica pomoću kojih će učenici raditi na usavršavanju „životnih vještina“ čime se direktno utječe na razvoj fine motorike, kreativnosti, spretnosti i snalažljivosti kod učenika. Osim toga, projekt je usmjeren na poticanje suradnje i zajedništva kod učenika i uočavanje važnosti grupnog rada kao ključa uspješnog poduzetništva.

Učenici I. osnovne škole Varaždin izradili svoju prvu edukativnu igru

U sklopu Erasmus projekta “Igrifikacijom do boljih rezultata” čiji je nositelj I. osnovna škola Varaždin, učenici i učitelji škole izradili su svoju prvu edukativnu igru koju će koristiti za ponavljanje nastavnih sadržaja iz povijesti i geografije. Projekt je ostaviro najviše bodova od svih prijavljenjih projekata 2018. godine od strane Agencije za mobilnost i programe EU, a u njemu sudjeluju i projektni partneri iz Slovenije (OŠ Bistrica ob Sotli) i Španjolske (CEIP Bernardino Perez).

Projekt “STEM na kvadrat” u I. gimnaziji Zagreb

U školskoj godini 2018./2019., odnosno od 20. kolovoza 2018. do 19. kolovoza 2019. u I. gimnaziji Zagreb provodio se projekt u sklopu programa mobilnosti ERASMUS+ KA 1 (job shadowing). Projekt naziva ‘’STEM na kvadrat’’ realiziran je u partnerstvu s Prvom gimnazijom Maribor, a obuhvaćao je dva razdoblja mobilnosti (u listopadu 2018. godine i ožujku 2019. godine) u kojem su nositeljice projekta, prof. kemije Snježana Liber i prof. biologije Ivana Gambiroža boravile u partnerskoj gimnaziji.

Erasmus+ projekt Nauči. Primijeni. Koristi!

Učenici Ekonomsko-birotehničke škole u Slavonskome Brodu su ove godine stručnu praksu odradili u Poljskoj u sklopu Erasmus+ projekta Nauči. Primijeni. Koristi! Projekt je odobrila Agencija za mobilnost i programe EU u iznosu od 30.912,00 € za mobilnost 15 učenika u trajanju od 15 dana.

Učimo, putujemo, svijet upoznajemo

Kako bi svojim učenicima osigurali što kvalitetnije obrazovanje, učitelji iz Područne škole Josipa Generalića Hlebine su u suradnji s učiteljima iz škola u Poljskoj, Španjolskoj i Turskoj zajednički osmislili Erasmus+ projekt RADWAN – Radość Ambasadorem Dzieci, Wiedza Azymutem Nowoczesności. Erasmus+ najveći je program Europske Unije za obrazovanje. Usmjeren je jačanju znanja i vještina te zapošljivosti europskih građana, kao i unaprjeđivanju obrazovanja, osposobljavanja te rada u području mladih i sporta.

Eramus+ projekt “Mali korak za film, veliki za europsko građanstvo“ predstavljen na okruglom stolu u Sisku

Povodom početka Erasmus+ projekta “Mali korak za film, veliki za europsko građanstvo” (“Small step for film, a big one for European citizenship”.) u Sisku je 29. rujna održan okrugli stol “Školski film – medijski i građanski odgoj”.  Okrugli stol održan je  u vrijeme Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece kako bi partneri iz Italije, Poljske i Španjolske imali priliku upoznati  produkciju školskih filmova u Hrvatskoj.