Erasmus projekt
„Čarobna formula“ za uvođenje promjena

U članku je opisano kako osobno iskustvo učitelja u provedbi STEAM nastavnog sata koje je upriličeno za sudionike međunarodne STEAMING konferencije i za zaposlenike OŠ Matije Gupca Gornja Stubica koja sudjeluje kao partner u trogodišnjem Erasmus+ STEAMING projektu djeluje kao katalizator promjena u školskoj nastavnoj praksi i primjenu STEAM koncepta kroz istraživačke zadatke za učenike.

Europska konferencija “Erasmus+ green mobility+green schools”

Početkom svibnja 2022. u njemačkom gradu Potsdam u blizini Berlina, održana je aktivnost osposobljavanja i suradnje “Erasmus + green mobility + green schools”, Europska konferencija o zaštiti klime i održivosti u školskom obrazovanju. Na konferenciji je bilo prisutno više od 230 sudionika iz dvadeset zemalja EU.

FGU – danski recept za uspješno obrazovanje

Ako je hygge danski recept za sreću, onda je FGU danski recept za uspješno obrazovanje. U sklopu Erasmus+ projekta “EUnique SIDE” dvije nastavnice Obrtničke škole iz Splita sudjelovale su tjedan dana na mobilnosti u Kopenhagenu i otkrile danski recept za uspješno obrazovanje.

Erasmus+ projekt “Storytelling in Nature”

Učenici Osnovne škole kraljice Jelene iz Solina nastavljaju s projektnim aktivnostima u okviru Erasmus + projekta “Storytelling in Nature”. Aktivnosti su ove godine zbog pandemije bile virtualnog i hibridnog karaktera.

Žrnovski učenici i učiteljice – dobitnici europske oznake kvalitete

Učenici Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli dobitnici su dvije europske oznake kvalitete za projekte “Naša kultura – naša budućnost” i “Pjesme, igre i plesovi – od tradicijskog do suvremenog”. Cjelogodišnjim radom na projektima učenici su stekli kompetencije potrebne za 21. stoljeće te motivirani dobivenim nagradama kreću i ove godine u nove izazove.

Edukativna igra “Stolen Chest Adventure”

Nakon prve edukativne igre “Angels and the Dragon” koja je oduševila sve učenike, učitelje i širu javnost, učitelji i učenici I. Osnovne škole Varaždin izradili su svoju drugu edukativnu igru pod nazivom “Stolen Chest Adventure”. Obje igre su rezultat Erasmus projekta “Igrifikacija u nastavi” i namijenjene su učenicima viših razreda.

Srednja škola Metković provodi deset Erasmus+ projekata

Program Erasmus+ usmjeren je na poboljšanje kvalitete odgoja i obrazovanja, poučavanja i učenja i najveći je program Europske unije namijenjen obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu. Pruža priliku za razvoj profesionalnih vještina kroz internacionalnu suradnju putem mobilnosti i primjenu inovativnih sadržaja i praksi.