Online publikacija mladih istraživača

Učenici sedmih razreda Osnovne škole Josipa Antuna Ćolnića iz Đakova završili su eTwinning projekt pod nazivom “IDEAS (International Day ETwinning AdventurerS)”. Od rujna prošle godine do sredine lipnja 2021. godine surađivali su sa školama diljem svijeta. Tako su ove godine partneri projekta bili učenici i nastavnici iz Francuske, Danske, Italije, Grčke, Njemačke, Latvije, Maroka, Turske, Poljske, Rumunjske, Slovačke, Ukrajine, Južne Koreje i Kalifornije.

Živimo i djelujemo zeleno!

U nastavnoj godini 2020./2021. učenici i djelatnici Osnovne škole Popovac sudjelovali su u brojnim ekoaktivnostima i još jednom opravdali zasluženi dijamantni status ekoškole.

Metloboj predrasuda i stereotipa

Sudionici eTwinning projekta “Metloboj stereotipa i predrasuda” u šest su tjedana stekli znanja i vještine prepoznavanja stereotipa i predrasuda na primjerima iz romana i filmova o Harryju Potteru, dobro se upoznali i izradili materijale za poučavanje kojima se zainteresirani mogu poslužiti ili inspirirati.

Zelena knjižnica Osnovne škole Popovac

Tijekom nastavne godine 2020./2021. učenici četvrtog i petog razreda Osnovne škole Popovac sudjelovali su u eTwinningovom projektu “Zelena knjiga”. Zahvaljujući projektu u suradnji s učenicima partnerskih škola diljem Lijepe naše povezali su knjigu i čitanje s područjem ekologije, ali i razvijali kulturu čitanja, kreativno i kritičko mišljenje, kreativno-stvaralačko izražavanje, praktičan rad i svoj ekološki aktivizam u zajednici.

Godina rada na eTwinning projektu “Naša kultura – naša budućnost”

Učenici Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli privode kraju prvu godinu sudjelovanja u dvogodišnjem eTwinning projektu “Naša kultura – naša budućnost”. Tijekom godine su upoznali učenike sudionike u projektu s bogatom hrvatskom kulturnom baštinom ali su upoznali i kulturnu baštinu ostalih sudionika. Vesele se mobilnostima koji su planirani za rujan.

eTwinning projekti u 2. c razredu Osnovne škole Lapad

Učenici 2. c razreda Osnovne škole Lapad iz Dubrovnika i učiteljica Gordana Rokolj vole stvaranje novih poznanstava, suradnju i razmjenu iskustava .Tako 2. c razred u školskoj godini 2020./2021. radi na sljedećim eTwinning projektima: “Sigurnim korakom u školu 2″, 2EU Code week”, “Uz čitanje riječi rastu”, “Na putu dobrote 2” i “Webučionica 2.0”.