Finska
U čemu je tajna finskog obrazovnog sustava?

Gordana Dragušica, profesorica njemačkoga jezika iz I. gimnazije Osijek boravila je tjedan dana u Helsinkiju na stručnom usavršavanju u sklopu Erasmus+ KA 1 projekta. Kada je za vrijeme posjeta finskim školama nastavnicima postavila pitanje „U čemu je tajna finskoga obrazovnog sustava?“ odgovor je bio „We don’t know.“ Finski nastavnici misle da ne postoje tajne njihova uspjeha.

Razmjena Comenius asistenata

Mješovita industrijsko-obrtnička škola Karlovac i Osnovna škola Sesvetska Sopnica ugošćuju ovog polugodišta Comenius asistente: Tittu Hänninen iz Finske i Thomasa Hüttena iz Njemačke. Škole su tijekom ovoga mjeseca organizirale uzajamne posjete što je bilo korisno i učenicima, i učiteljima i asistentima.

Studijsko putovanje u Finsku u sklopu ICT4SCF projekta

U sklopu projekta Informatička znanja za uspješnu i kreativnu budućnost predstavnici OŠ Eugena Kumičića u Slatini otputovali su 24. studenoga 2013. godine u Helsinki, glavni grad Finske. Cilj našeg putovanja je bio upoznati obrazovni sustav zemlje koji slovi kao jedan od najboljih na svijetu.