Globe
Mobilne aplikacije u GLOBE programu

GLOBE program razvio je nekoliko “pametnih” aplikacija koje će učenicima približiti znanost i znanstvena istraživanja. Uz ove aplikacije koje se predstavljaju, učenici Osnovne škole Ivan Filipović i Osnovne škole Antun Mihanović iz Osijeka, postaju produžena ruka znanstvenika u svakom kutku našeg planeta.

Mobilne aplikacije u GLOBE programu

Učenici i znanstvenici zajedno na istraživačkom projektu

Osnovna škola Ivana Filipovića, Osijek posljednje je tri godine pripremajući istraživačke projekte za smotru GLOBE škola ostvarila suradnje sa znanstvenicima i drugom GLOBE školom – OŠ Antuna Mihanovića iz Osijeka. Suradnja sa znanstvenicima otvorila nam je brojne mogućnosti: rad sa suvremenim instrumentima, rad na znanstveno utemeljenim protokolima, proširivanje znanja i svakako nova iskustva.