godina
Suvremeni početak nove školske godine

Započela je nova školska godina. Uzbuđenje, lagana nervozna i preispitivanja što se sve promijenilo u posljednjih nekoliko mjeseci. Promjene su neizbježne. Svim nastavnicima koji učenicima žele olakšati početak nove školske godine nudimo nekoliko savjeta.

Julijanski i Gregorijanski kalendar

Kalendar je riječ koja potječe iz latinskog jezika (lat. Kalendae: prvi dan u mjesecu), a podrazumijeva skup pravila kojima se određuje odnos između raznih vremenskih intervala: dana, tjedana, mjeseci i godine. To je popis dana, tjedana i mjeseci u pojedinoj godini odnosno tablica rasporeda dana u godini, ali i način računanja vremena (lunarni, solarni…).

Velika gospodarska kriza 1929. godine

Tijekom povijesti ljudskog roda uvijek su se javljala posebno teška razdoblja. Tako su ljudi kroz povijest prebrodili razne krize, pošasti i ratove. Vrlo je zanimljiv način na koji su krize nastajale, a još je zanimljivije kako su ljudi rješavali naizgled nerješive situacije.

Deset godina Portala za škole

U srijedu, 1. ožujka 2017. godine, Portal za škole proslavit će svoj jubilarni 10. rođendan. Bit će to prilika za podsjećanje na proteklih deset godina tijekom kojih smo nastojali biti informirani, brzi, točni i inovativni, a sve kako bismo pomogli našim korisnicima u njihovim školskim danima, bez obzira s koje strane katedre sjedili.

Suvremeni početak nove školske godine

Jučer je počela nova školska godina. Uzbuđenje, lagana nervozna i preispitivanja što se sve promijenilo u posljednja tri mjeseca. Promjene su neizbježne. Od novog početka školske godine, novih nastavnika, prelaska iz osnovne u srednju školu, napuštanju razredne nastave i nova upoznavanja s predmetnom nastavom koje donosi peti razred, novi učenici koji su promijenili mjesto stanovanja. Promjene su sveprisutne i gotovo ih svi prolaze. Nastavnici su oni koji mogu ublažiti svaku promjenu i pozitivnim pristupom olakšati početak nove školske godine i stvoriti pozitivnu atmosferu u svakoj učionici.