informatika
Zimska škola informatike

Zimska škola informatike dugogodišnji je program Hrvatskog saveza informatičara kojim se želi dodatno obrazovati mlade i darovite informatičare osnovnih i srednjih škola iz cijele države, od početnih do naprednih, osposobiti nastavnike svih struka kako bi lakše uveli informacijske i komunikacijske tehnologije u nastavu, te nastavnicima informatike dati priliku za usvajanje novih informatičkih znanja.

Četiri bronce za mlade hrvatske informatičare

Na 5. europskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi – EJOI 2021, koja se od 24. do 28. kolovoza održala u gradu Ploiesti, Rumunjska uz online sudjelovanje svih zemalja, naša juniorska informatička reprezentacija ove je godine polučila solidan uspjeh i u konkurenciji 107 natjecatelja iz 30 zemalja osvojila četiri brončane medalje.

Dva zlata, srebro i bronca za izvrsne mlade hrvatske informatičare

33. Međunarodna informatička olimpijada

Nakon niza natjecanja na kojima su se mladi informatičari programeri – učenici srednjih škola korak po korak probijali prema hrvatskoj informatičkoj reprezentaciji, došao je i trenutak za nastup najboljih na najvećem i najvažnijem međunarodnom natjecanju – 33. međunarodnoj informatičkoj olimpijadi – International Olympiad in Informatics.