knjižnica
Povijest knjige

Prije pojave pisma ljudi su informacije pohranjivali u glavi. Pisanje je bilo izumljeno prvenstveno radi očuvanja informacija, kako bi se mogle prenijeti na druge ljude i tek je kasnije ono postalo sredstvom osobnog izražavanja.

Uz pomoć knjižnice do COVID potvrde!

Iz nekoliko gradskih knjižnica poručuju svojim korisnicima da ne trebaju čekati u redovima i da svoju COVID potvrdu mogu brzo i besplatno naručiti putem sustava e-Građani.

Poezija u dvorištu

Pjesnička tribina “Poezija u dvorištu” još jednom se održava u gostima, u Čitaonici i Galeriji Vladimir Nazor u Ilici 163, prije ljetne stanke.

Popis lektira u aplikaciji

Susret s knjigom je neizbježan, u djetinjstvu smo okruženi knjigama koje nam čitaju stariji, a kasnije ih i sami čitamo. Kada se govori o lektiri, često se čuju negativne konotacije. Učenicima je dosadna, nerazumljiva, predugačka…

Projektna nastava- turistička karta grada

Učenje može biti zanimljivo učenicima. Upravo ti zanimljivi načini učenja su dio projektne nastave kada se uči na kreativan i inovativan način, aktivno i izvan redovite nastave, ali u okviru nastavnog plana i programa.

Online upis u Knjižnice grada Zagreba

I dalje se članstvo u Knjižnicama grada Zagreba može ostvariti ili obnoviti i online putem. Za online upis ili obnovu članstva potrebno je na e-adresu upisi@kgz.hr poslati elektronički ispunjenu pristupnicu, nakon čega slijede upute za uplatu članarine prema važećem cjeniku.

Profesionalno informiranje na virtualnoj izložbi školske knjižnice

Učenici osmih razreda se ovih dana nalaze pred važnom odlukom – kojim putem krenuti dalje, koju srednju školu upisati, što odabrati za svoje buduće zanimanje? Iako su pojedinci već odavno donijeli odluku čime se žele baviti u budućnosti, još uvijek je veći broj učenika koji dvoje ili uopće ne znaju čime se žele baviti u budućnosti.

Strip kao medij u školskoj knjižnici

Djeca se vrlo rano susreću sa stripom, ali se možda tek u starijoj dobi zaljubljuju u njega. Već u prvom razredu učenici otkrivaju strip koji se nalazi na popisu djela za cjelovito čitanje i uvijek mu se rado vraćaju. Jedan od najpoznatijih stripova, među učenicima, zasigurno je Durica.

Čitamo, istražujemo i učimo u knjižnici

U knjižnici Osnovoj školi Bartola Kašića u Vinkovcima održana je još jedna radionica s učenicima 3. b razreda, u okviru projekta “Naša mala knjižnica”, pod mentorstvom knjižničarke u suradnji s učiteljicom Zvjezdanom.

Noć knjige u knjižnici Osnovne škole Bartola Kašića Vinkovci

U 2021. godini obilježena je jubilarna, deseta Noć knjige. Povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava i Dana hrvatske knjige te u sklopu Godine čitanja održana su različita kulturna događanja, uživo i na mreži, diljem hrvatskih knjižnica. Tema ovogodišnjeg jubilarnog izdanja bila Ljekovita moć knjige, a zaštitno lice pripovjedačica ljekovitih priča babuška Knjiguška.