legenda
eTwinning projekt “Legende našeg zavičaja”

Učenici 1. razreda Osnovne škole Ante Curać Pinjac iz Žrnova finalizirali su cjelogodišnji eTwinning projekt “Legende našeg zavičaja”. Marljivim radom ispunili su sve zadaće projekta i uratke predstavili putem videokonferencije ostalim sudionicima u projektu.

Ukleti otok lutaka – Isla de las Munecas

U jednom od 16 okruga glavnog grada Meksika, Xochimico,  nalazi se malen otok s tužnom pozadinom čija namjera nikada nije bila jednoga dana postati turističko odredište. Otok je poznat kao Isla de las Munecas (otok lutaka). Otok  je posvećen izgubljenoj duši jedne djevojčice koju je sudbina prerano zatekla u nerazjašnjivim okolnostima.

Ukleti otok lutaka – Isla de las Munecas

Afroditin kamen

Afrodita je u grčkoj mitologiji bila božica ljubavi, ljepote i požude. Njezino ime povezuje se s grčkom riječi aphros što u prijevodu znači pjena. Iz povijesnih je mitova poznato kako je Cipar bio Afroditin otok na koji je otišla nakon što ju je njezin suprug Hefest ulovio u preljubu s njegovim bratom Aresom.