ljekovite biljke
Projekt “Njezino veličanstvo kopriva” u Osnovnoj školi “Ljudevit Gaj” Krapina

Kako je 2020. godina proglašena Godinom ljekovitog bilja i biljnog zdravstva, a 2021. Godinom čitanja, učenici 4. b razreda i učiteljica Marija Klasić u suradnji sa školskom knjižničarkom Suzanom Pracaić u Osnovnoj školi “Ljudevit Gaj” Krapina, osmislili su projekt pod nazivom “Njezino veličanstvo kopriva” i realizirali ga tijekom školske godine 2020./2021. Rezultati su izvrsni, ishodi ostvareni, a učenici osvijestili kako čitanje i kopriva (ljekovito bilje) utječu na zdravlje i svojim primjerom širili ekološku svijest zajednice.

Ekolozi – izvannastavna aktivnost

Učenici OŠ Dore Pejačević iz Našica koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Ekolozi redovito vode brigu o školskom vrtu. Primjenom praktičnog rada i IKT- a  u izvannastavnim aktivnostima, olakšali su učenicima pristup informacijama, motivirali ih za aktivno učenje i sudjelovanje u praktičnom radu.