“Creativity with Poetry” je međunarodni eTwinning projekt kojem je cilj bio promovirati višejezičnost, poeziju, ali i umjetnost općenito.

“Creativity with Poetry” je međunarodni eTwinning projekt kojem je cilj bio promovirati višejezičnost, poeziju, ali i umjetnost općenito.
Udruga Forum za oslobodu odgoja je tijekom istraživanja “Mladi pokreću promjene“ i “Glas učenika kao zalog kvalitetne škole“ provela fokus grupe tijekom kojih su se čule mnogobrojne izjave učenika u osnovnim i srednjim školama o iskustvima rodne neravnopravnosti u školama.
Europska komisija je krajem ožujka usvojila prvi godišnji program rada programa Erasmus+ za razdoblje od 2021. do 2027. godine. S proračunom od 26,2 milijarde eura (u usporedbi s 14,7 milijardi eura za razdoblje 2014.-2020.), nadopunjenog s oko 2,2 milijarde eura iz vanjskih instrumenata Europske unije, novi i unaprijeđeni program financirat će mobilnost u svrhu učenja i projekte međunarodne suradnje za 10 milijuna Europljana svih dobnih skupina, različitih mogućnosti i podrijetla.
Cilj je projekta je povećati senzibilitet učenika za različitost i solidarnost, ali i potaknuti u zajednici razmišljanje o društvenoj solidarnosti.
Učenici i nastavnici Osnovne škole Antun i Stjepan Radić iz Gunje sudjeluju u međunarodnom projektu pod nazivom “Naša mala knjižnica”. Jedna od aktivnosti na navedenom projektu je i razmjena knjižnih junaka. Učenici su dobili zadatak da naprave lutku Detektiva Macana iz knjige Nade Horvat “Slučajevi Detektiva Macana”.
Učenici Srednje škole Čakovec znaju da je programiranje zanimanje budućnosti, zato su se uključili u obilježavanje Europskog tjedna programiranja (Code Week 2020) od 12. do 25. listopada 2020. godine.
U četvrtak, 15. listopada 2020. godine, u 15 sati Obrtnička škola Split je obilježila Erasmus dan putem videokonferencije na temu održivog razvoja. Učenici i nastavnici su prezentirali ciljeve održivog razvoja iz Erasmus+ KA2 projekta “EUse science to STEAM up your school”.
Čarobne slikovnice godišnjih doba (“Magic picture books of the season”) novi je projekt na eTwinning platformi čije su autorice učiteljice Matea Jurić iz Osnovne škole Krune Krstića iz Zadra i Ivana Žagar iz Osnovne škole Sveti Matej Viškovo.
Učenici 3.D razreda Osnovne škole „Sveti Matej“ Viškovo uključili su se tijekom školske 2019./2020. godine u eTwinning međunarodni projekt „Pružimo djeci ruku ljubavi / We give the children a hand of love“. Projekt u kojem sudjeluju škole iz Italije, Albanije, Armenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije, Poljske, Slovačke,Rumunjske i Hrvatske. Autorice projekta su Ivana Bašić i Lidija Hatadi. Učenici su upotrebom i primjenom digitalnih alata u nastavi, suvremenim metodama poučavanja, aktivnim i istraživačkim učenjem kroz razne projektne aktivnosti htjeli usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu.