međunarodni projekt
Poezija i kreativnost

“Creativity with Poetry” je međunarodni eTwinning projekt kojem je cilj bio promovirati višejezičnost, poeziju, ali i umjetnost općenito.

Erasmus+ za 2021: Hrvatskoj na raspolaganju više od 28 milijuna eura

Europska komisija je krajem ožujka usvojila prvi godišnji program rada programa Erasmus+ za razdoblje od 2021. do 2027. godine. S proračunom od 26,2 milijarde eura (u usporedbi s 14,7 milijardi eura za razdoblje 2014.-2020.), nadopunjenog s oko 2,2 milijarde eura iz vanjskih instrumenata Europske unije, novi i unaprijeđeni program financirat će mobilnost u svrhu učenja i projekte međunarodne suradnje za 10 milijuna Europljana svih dobnih skupina, različitih mogućnosti i podrijetla.

Razmjena knjižnih junaka – projekt “Naša mala knjižnica”

Učenici i nastavnici Osnovne škole Antun i Stjepan Radić iz Gunje sudjeluju u međunarodnom projektu pod nazivom “Naša mala knjižnica”. Jedna od aktivnosti na navedenom projektu je i razmjena knjižnih junaka. Učenici su dobili zadatak da naprave lutku Detektiva Macana iz knjige Nade Horvat “Slučajevi Detektiva Macana”.

Erasmus dan uz održivi razvoj

U četvrtak, 15. listopada 2020. godine, u 15 sati Obrtnička škola Split je obilježila Erasmus dan putem videokonferencije na temu održivog razvoja. Učenici i nastavnici su prezentirali ciljeve održivog razvoja iz Erasmus+ KA2 projekta “EUse science to STEAM up your school”.

Erasmus dan uz održivi razvoj

„Pružimo djeci ruku ljubavi“ eTwinning projekt u Osnovnoj školi „Sveti Matej“ Viškovo

Učenici 3.D razreda Osnovne škole „Sveti Matej“ Viškovo  uključili su se tijekom školske 2019./2020. godine u eTwinning međunarodni  projekt „Pružimo djeci ruku ljubavi / We give the children a hand of love“. Projekt u kojem sudjeluju škole iz Italije, Albanije, Armenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije, Poljske, Slovačke,Rumunjske i Hrvatske. Autorice projekta su Ivana Bašić i Lidija Hatadi.  Učenici su upotrebom i primjenom digitalnih alata u nastavi, suvremenim metodama  poučavanja, aktivnim i istraživačkim učenjem kroz razne projektne aktivnosti htjeli usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu.