mentalno zdravlje
5 savjeta za mentalno zdravlje: kako brinuti o sebi i drugima online

Biti online može predstavljati mnogo sjajnih prilika za povezivanje, učenje i dijeljenje onoga što vam je važno, ali donosi i brojne izazove. Ako su vam društvene mreže ili internet ikada donijele osjećaj stresa, zavisti ili usamljenosti, manjak samopoštovanja ili socijalne anksioznosti, znajte da niste sami. Evo pet savjeta kako paziti na svoje mentalno zdravlje i biti ljubazni na internetu.

Projekt “Njezino veličanstvo kopriva” u Osnovnoj školi “Ljudevit Gaj” Krapina

Kako je 2020. godina proglašena Godinom ljekovitog bilja i biljnog zdravstva, a 2021. Godinom čitanja, učenici 4. b razreda i učiteljica Marija Klasić u suradnji sa školskom knjižničarkom Suzanom Pracaić u Osnovnoj školi “Ljudevit Gaj” Krapina, osmislili su projekt pod nazivom “Njezino veličanstvo kopriva” i realizirali ga tijekom školske godine 2020./2021. Rezultati su izvrsni, ishodi ostvareni, a učenici osvijestili kako čitanje i kopriva (ljekovito bilje) utječu na zdravlje i svojim primjerom širili ekološku svijest zajednice.

Projekt: Podrška na dlanu

Projekt Podrška na dlanu nudi besplatne resurse za djecu, mlade, roditelje i stručnjake, a osmišljen je kao odgovor na krizu izazvanu pandemijom COVID-19 i njenim posljedicama, kao i nizom potresa koji su pogodili grad Zagreb, od strane Povjerenstva za zaštitu mentalnog zdravlja djece i mladih Grada Zagreba.