micro:bit
“Scientix STEM Discovery Campaign 2023”

II. osnovna škola Čakovec po drugi puta je sudjelovala u “STEM Discovery Campaign”, međunarodnoj kampanji u organizaciji Scientixa koja ima za cilj podizanje svijesti o važnosti STEM edukacije i STEM karijera. Središnja tema ovogodišnje kampanje je STEM identiteti (STEM Identities).

eTwinning projekt “Micro circuits for Mega solutions”

II. osnovna škola Čakovec privodi kraju eTwinning projekt “Micro circuits for Mega solutions” koji su početkom školske godine pokrenule učiteljice Iva Naranđa i Georgia Lascaris. Dovršene su suradničke aktivnosti i uređeni zajednički dokumenti, a u tijeku je evaluacija projekta i izrada završne prezentacije.

Europski tjedan programiranja (EU Code Week) u Gimnaziji Vukovar

STEM revolucija u Gimnaziji Vukovar

Micro:bit – STEM revolucija u Gimnaziji Vukovar! Učenici Gimnazje Vukovar dobili 20 micro:bit računala i na taj način postali aktivni sudionici reforme školstva u praksi.