mozak
Miris kave dovoljan je za bolji rad mozga

Nova studija otkrila je da je već sam miris kave dovoljan za bolji rad mozga. U testiranjima koje su proveli znanstvenici sa Stevens Institute of Technology iz New Jerseyja, pokazalo se da su ljudi koji su testirani u sobi koja miriše na kavu bolje riješili testove jer im je mozak reagirao kao da su konzumirali kofein.

Kako učiti brže, bolje i uspješnije

Naš mozak uči svakodnevno, ali obično kada pomislite na učenje, prvo će vam pasti na pamet školsko gradivo. Vjerojatno vas pred kraj školske godine, pred upis na fakultet ili početak nove školske godine, zabrinjava količina gradiva koju morate usvojiti i voljeli biste kad bi postojao brz i lagan način da se sve to nauči i zapamti.

Tjedan mozga – izložba učeničkih radova

Manifestacija Tjedan mozga već se šesnaestu godinu provodi širom Hrvatske. U Osijeku se održava do 19. ožujka godina. U Školi za primijenjenu umjetnost i dizajn otvorena je izložba o temi Neurogastronomija. Manifestacija se provodi prije svega u sveučilišnim gradovima – Zagrebu, Rijeci, Splitu i Osijeku i to u organizaciji Medicinskih fakulteta.

Tjedan mozga – izložba učeničkih radova

Biološko računalo

Ljudski mozak često zovu biološko računalo ili bioračunalo pri čemu “biološko” znači da je dio nekog živog bića, a “računalo” da može prikupljati, obrađivati, pohranjivati i rabiti podatke kao i svako računalo.