nastava
Prednosti rada i boravka na otvorenom

Kada smo bili djeca, boravak ispred malih ekrana bio je ograničen. Još se uvijek nostalgično sjećamo crtanog filma u 19 sati i 15 minuta prije Dnevnika jer nekima je to bila jedina mogućnost kada su mogli nešto pogledati na televiziji. Vrijeme smo provodili vani, na svježem zraku i u igri za koju nikada nije bilo dovoljno vremena.

Dječja kreativnost u matematici

Učenici 8. a razreda Osnovne škole “Ljubo Babić” u Jastrebarskom nakon obrade nastavne cjeline Kvadriranje, korjenovanje, potenciranje odradili su projektni zadatak “Izrada kalendara za 2021.godinu”. Osim izrade plakata postupak vrednovanja također je bio bitan element koji je upotpunio zadaću ovog projektnog tipa i dao joj potrebnu ozbiljnost. U projektu učenici su se dobro zabavili, razvili sposobnost vrednovanja i najvažnije utvrdili naučene sadržaje.

I papir je drvo

S problemskom nastavom na nastavnom predmetu Oblikovanje susreli su se učenici profesorice Ankice Rebrović u Drvodjeljskoj školi Zagreb. Nastavna jedinica na kojoj je bila primijenjena – Historicizam.

CARNET nastavlja provedbu virtualnih radionica

Nastavljamo s ciklusom virtualnih radionica namijenjenih odgojno-obrazovnim djelatnicima koji žele saznati više o pripremi i provedbi videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznati se sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET i temama poput jačanja digitalne zrelosti škola te primjene kreativnih metoda za razvoj proizvoda i usluga.

Online Filmska naSTAVa u travnju 2021.

Na prošloj online Filmskoj naSTAVi, jednom od obrazovnih programa Hrvatskog filmskog saveza, sudjelovalo je čak 280 polaznika, a na kraju su pohvalili dobru organizaciju nastave i izbor filmova. Svidjelo im se i online održavanje nastave jer su je tako mogli pohađati i oni koji nisu iz Zagreba.

Umjetna inteligencija u osnovnoj školi

U sklopu 22. CARNET-ove konferencije za korisnike pod sloganom “Izazov prihvaćen!” učitelji informatike Tomislav Leček iz III. Osnovne škole VARAŽDIN i mr.sc. Tamara Ređep iz I. Osnovne škole VARAŽDIN održali su interaktivno predavanje “Umjetna inteligencija i njena primjena u osnovnoj školi”.

Veseli plišanac kao razredni ljubimac

U svakom razrednom odjelu ima učenika koji su emocionalno jako zreli i odlično socjalizirani od prvog dana. Također, u svakom odjelu uvijek ima i sramežljive, tihe i samozatajne djece do koje je teško doprijeti. Zna se dogoditi da prođu tjedni dok se takvoj djeci čuje glas. Često prođe cijeli 1. razred dok se takvo dijete ne odvaži i samostalno poželi nešto ispričati dok ga cijeli razred sluša.

Kako učiti brže, bolje i uspješnije

Naš mozak uči svakodnevno, ali obično kada pomislite na učenje, prvo će vam pasti na pamet školsko gradivo. Vjerojatno vas pred kraj školske godine, pred upis na fakultet ili početak nove školske godine, zabrinjava količina gradiva koju morate usvojiti i voljeli biste kad bi postojao brz i lagan način da se sve to nauči i zapamti.