Ogulin
16. Ogulinski Festival bajke

Festival bajke u Ogulinu održat će se od 11. do 13. lipnja, a publici će uz pripovijedanje kao okosnicu festivala, ponuditi i niz predstava, izvedbi uličnog teatra te kreativnih radionica.

Ogulin: Mjesto u kojem se isprepliću stvarnost i mašta

Ogulin je grad uz čije se prirodne i kulturne znamenitosti vežu mnoge maštovite priče i legende kao rijetko gdje u Hrvatskoj. Smješten na sredini puta od Zagreba prema Rijeci u prostranoj kotlini kojom teku rijeke Dobra i Zagorska Mrežnica, te nad kojom dominira moćna planina Klek, Ogulin svojim prirodnim ljepotama i kulturno-povijesnim nasljeđem danas predstavlja jedno od najzanimljivijih mjesta Karlovačke županije.

Ogulin: Mjesto u kojem se isprepliću stvarnost i mašta

Ogulinski festival bajke 2015.

U petak, 12. lipnja 2015., i Obrtnička i tehnička škola Ogulin uključila se u program 10.OGFB-a sudjelujući u promociji knjige Klek čiji je autor Kenn Clarke iz Velike Britanije.

“Radio za Europu” učenika Gimnazije Bernardina Frankopana iz Ogulina

Pred sam kraj ove školske godine učenici Gimnazije Bernardina Frankopana Ogulin dovršili su još jedan u nizu projekata ostvarenih u sklopu suradnje s Goethe Institutom iz Zagreba. Ovaj timski uradak nosi naslov „Radio za Europu“, a priča njegovog nastanka krenula je iz Zagreba gdje je dvoje učenika naše Škole, Iva Vuković iz III.b i Sebastian Gašparović iz III.d razreda, 16. i 17. travnja 2013. sudjelovalo na opsežnoj radionici Goethe Instituta pod nazivom „Radio za Europu“.