otvorenje
Otvorena izložba „Judita“ u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu u povodu obilježavanja 500. obljetnice tiskanja prvoga izdanja Judite Marka Marulića pripremila je izložbu o tome prvom umjetničkom epu hrvatske književnosti ispjevanome na hrvatskome jeziku kao i njezinu autoru Marku Maruliću, ocu hrvatske književnosti. Izložba je otvorena 19. listopada, a svi zainteresirani mogu je razgledati do 2. studenoga 2021. godine.

Otvorenje nove školske zgrade Centra Tomislav Špoljar

Prvi dan nastave u novoj školskoj godini 2014./2015. za učenike, roditelje i djelatnike Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar obilježen je ulaskom u novu školsku zgradu na novoj adresi. Ovaj veliki događaj izmamio je široke osmijehe jer ulaskom u novu zgradu ostvaren je san o boljim uvjetima za rad i kretanje učenika s posebnim potrebama.