pomoć
Poteškoće u učenju

Kao i kod svakog drugog problema, doista je važno na vrijeme otkriti ima li dijete teškoće u učenju i svladavanju gradiva, kako bi mu se pomoglo i dala mu se potrebna podrška. Važno je pomoći djetetu da uspije u školi, a posljedično i u životu.

Psiholog u školi

Što je školska psihologija? Što je posao školskog psihologa? Bavi li se školski psiholog samo učenicima ili je tu i za potrebe nastavnika – odnosno: tko su korisnici školskog psihologa?

Radionica: Psihosocijalna podrška u kriznim situacijama

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem stručnih suradnika pedagoga, Županijskim stručnim vijećem stručnih suradnika socijalnih pedagoga i Županijskim stručnim vijećem voditelja školskih preventivnih programa za osnovne i srednje škole i učeničke domove Sisačko-moslavačke županije organizira online stručni skup/webinar/radionice za stručne suradnike Sisačko-moslavačke županije pod nazivom Psihosocijalna podrška u kriznim situacijama.

Kako koristiti mentalne mape

Kao pomoć pri svladavanju gradiva, nudimo vam nekoliko savjeta o korištenju mentalnih mapa te korisni primjer kako si pomoću mentalnih mapa možete znatno olakšati učenje.

“Moj veliki prijatelj” – model nastave za prevenciju nasilja u školi

Osnovni cilj “Mog velikog prijatelja” je naučiti učenike nižih razreda (u ovom slučaju četvrtih) da razvijaju kulturu nenasilja, empatiju i zaštitničke osjećaje prema mlađim učenicima (u ovom slučaju, učenicima drugih razreda). Zamisao je u početku bila samo eksperiment, ali nakon nekoliko godina provođenja i pozitivnih rezultata, nastavljena je kroz praksu tijekom cijele školske godine uz nadu kako će se nastaviti i u višim razredima osnovne škole.

Poteškoće u učenju

Kako pomoći djetetu nositi se s traumom?

U posljednje vrijeme suočeni smo s mnogobrojnim tragedijama i poteškoćama u kojima stradavaju djeca i mladi. S traumatičnim događajima i situacijama teško se nose i sami odrasli, ali i djeca kojoj je potrebno na adekvatan način objasniti što se dogodilo. Mnogi su roditelji zbunjeni i nisu sigurni kako i na koji način pristupiti djetetu i razgovarati s njime o traumatičnim događajima kojima su djeca izložena.

“Moj veliki prijatelj” – model nastave za prevenciju nasilja u školi

Prva pomoć

Nezgode i iznenadna pogoršanja zdravlja uvijek su mogući. Ako tada točno znamo što nam je činiti, možemo umanjiti patnju ili spasiti život. Prvom pomoći možemo spasiti život i umanjiti bol samo ako je pravilno pružena. Katkad prividno najbolje rješenje, primijenjeno u dobroj namjeri, može pogoršati stanje.